+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Vítězslav Lavička diriguje své svěřence
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu SESTŘIH Premier League: Leicester - Liverpool 2:3. Drama pro hosty, Vardy nedal penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová jednadvacítka má nového „starého“ trenéra. K týmu přichází Vítězslav Lavička, který u „lvíčat“ působil už v letech 2007 a 2008. Dvaapadesátiletý gentleman se dnes definitivně dohodl s předsedou FAČR Miroslavem Peltou a nahradí tak odvolaného Jakuba Dovalila, který na domácím ME i přes sympatické výkony Lvíčat nepostoupil ze skupiny.Ve svazové kanceláři se dnes ve tři odpoledne sešla trojice Miroslav Pelta, Jaromír Šeterle a Vítězslav Lavička. Předseda FAČR, manažer jednadvacítky a největší kandidát na uvolněný post trenéra týmu.

Lavička už byl „předdohodnutý“ s Peltou, na schůzce se pakt už jen oficiálně potvrdil. Za úkol teď má bývalý kouč Sparty nebo Slovanu Liberec sestavit společně se Šeterlem realizační tým.

„Vážím si této šance a děkuji vedení asociace za projevenou důvěru. Jednadvacítku jsem už v minulosti trénoval, proto si dokážu představit, co mě čeká. Je to sice odlišná práce než na klubové úrovni, ale své zkušenosti bych rád předal ve prospěch jednadvacítky,“ řekl Lavička.

„Společně s nově se tvořícím hráčským i realizačním týmem uděláme všechno pro úspěch v kvalifikaci a postup na závěrečný turnaj do Polska,“ slíbil.

„Jsme velmi rádi, že jsme s trenérem Lavičkou našli společnou řeč. Byl pro nás první variantou v okamžiku, kdy bylo zřejmé, že nebude pokračovat trenér Dovalil. Věříme v další úspěšné období pro naši jednadvacítku,“ uvedl předseda FAČR Miroslav Pelta.

Na začátku září startuje jednadvacítce kvalifikace o postup na EURO 2017 v Polsku. První zápas tým čeká doma s Maltou.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze