dozvíte se vše jako první.
4. září 2015 • 19:50

Lvíčata rozdrtila Maltu, Černý má rekord a krásně přihrál

Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Česká fotbalová reprezentace do 21 let v prvním zápase pod vedením nového trenéra Vítězslava Lavičky porazila Maltu. V Jablonci zahájili kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2017 výhrou 4:1. V základní sestavě se poprvé objevil i talentovaný mladík Václav Černý z Ajaxu, který si připsal krásnou přihrávku.

Česká fotbalová jednadvacítka vstoupila do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2017 vítězstvím. V zápasové premiéře nového trenéra Vítězslava Lavičky dnes v Jablonci porazila Maltu 4:1. Dvě branky dal Patrik Schick, po gólu přidali kapitán Aleš Čermák s Robertem Hrubým, za hosty snížil Luke Montebello. Další duel čeká lvíčata v úterý v Lotyšsku.

V základní sestavě nastoupil i Václav Černý, který se tak ve věku 17 let a 322 dnů stal nejmladším hráčem jednadvacítky v historii. Záložník Ajaxu, který si nedávno zahrál poprvé i za první tým nizozemského celku a proti Jablonci zažil také debut v evropských pohárech, překonal rekord Michala Švece (18 let a 6 dnů).

Domácí otevřeli skóre v desáté minutě, kdy si na Havlíkův centr naběhl Schick a mířil přesně. V 21. minutě už vedli Češi o dvě branky a opět se o to postaral Schick, kterého tentokrát po rychlé akci našel přesnou přihrávkou debutant Černý.

Český tým měl v prvním poločase výraznou převahu, přesto se Maltě povedlo snížit. V 37. minutě využil ojedinělého brejku Montebello, který potrestal zaváhání brankáře Vorla. Jenže obrana chybovala i na druhé straně, o chvíli později vrátil domácím dvougólové vedení Čermák a blízko čtvrté branky byl vzápětí Matějů.

Do druhého poločasu vstoupil český tým opět aktivně, ale Trávník po pěkné kombinaci nedokázal z dobré pozice přesně zakončit. Mnohem lépe si vedl v 56. minutě Hrubý, na jehož tečovanou střelu z hranice vápna hostující gólman Borg nedosáhl. Český tým tak vyhrál první kvalifikační zápas, naopak Malta poprvé prohrála, když nedokázala navázat na výhru z Lotyšska a remízu v Moldavsku.

ČR - Malta 4:1 (3:1)
Branky: 10. a 21. Schick, 38. Čermák, 56. Hrubý - 37. Montebello. Rozhodčí: Hasanov - Husejnov, Musajev (všichni Ázerb.). ŽK: Bezzina, Camenzuli (oba Malta). Diváci: 2086.

ČR: Vorel - Matějů, Lüftner, Kaša, Holzer - Černý (64. Klobása), Čermák (70. Daniel Tetour), Hrubý, Trávník, Havlík - Schick (82. Linhart). Trenér: Lavička.
Malta: J. Borg - Briffa, Zerafa, Arab, Attard - Bezzina (62. Agius) - Muscat (74. Mbong), Cesare (84. C. Borg), Camenzuli - Montebello, Cremona. Trenér: Vella.

Moldavsko - Černá Hora 1:0, Lotyšsko - Belgie 0:2.

ONLINE: Česko - Malta jste mohli sledovat ZDE »

Hosté: 37. Montebello

Domácí: Vorel – Matějů, Lüftner, Kaša, Holzer – Hrubý – Černý (64. Klobása), Čermák (70. Tetour), Trávník, Havlík – Schick

Hosté: Borg – Briffa, D. Zerafa, Sam. Arab, Attard – Bezzina (62. Agius) – B. Muscat (74. Mbong), Cesare, Camenzuli (K) – Montebello, Cremona

Hosté: Bezzina, Cremona

Hasanov – Husejev, Musajev (všichni Ázerbajdžán)