Česká devatenáctka zdolala Srby a je v další fázi kvalifikace

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Čeští fotbalisté do 19 let v evropské kvalifikaci porazili Srbsko 4:2 a po třetím vítězství vyhráli základní skupinu bez ztráty bodu. Svěřenci Pavla Malury měli už před dnešním utkáním jistý postup do elitní fáze bojů o Euro.

Devatenáctka v Tallinnu navázala na výhry nad Arménií a Estonskem a uspěla i v přímém souboji dosud stoprocentních týmů o první pozici ve skupině.

Už v 15. minutě otevřel skóre Jiří Klíma, který navíc za čtyři minuty zvýšil z penalty. Srbům ještě před pauzou zařídil kontaktní branku Ivan Šaponjič a stejný hráč dvě minuty po změně stran vyrovnal.

Českému týmu však po hodině hry vrátil vedení Tomáš Ladra a krátce před koncem ještě pojistil výhru čtvrtým gólem střídající Jan Kuchta.

Další fáze kvalifikace se bude losovat 3. prosince.

ČR - Srbsko 4:2 (2:1)
Branky: 15. a 19. z pen. Klíma, 63. Ladra, 83. Kuchta - 36. a 47. Šaponjič.

Sestava ČR: Sváček - Souček, Březina, Lischka (46. Štěpánek), Čmelík - Trubač, Průcha, Wiesner - Ladra, Klíma (84. Mihálik), Hašek (64. Kuchta). Trenér: Malura.

Estonsko - Arménie 2:0 (1:0)

1 ČR 3 3 0 0 10:3 9
2. Srbsko 3 2 0 1 11:4 6
3 Estonsko 3 1 0 2 3:7 3
4 Arménie 3 0 0 3 0:10 0