Lvíčata zaskočil vlastní gól. Z Moldavska však vezou výhru 3:1

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Čeští fotbalisté do 21 let otočili zápas kvalifikace mistrovství Evropy 2017 a v Moldavsku vyhráli 3:1. Výběr trenéra Vítězslava Lavičky se tak posunul na první místo tabulky, které zaručuje přímý postup na šampionát v Polsku. Druhá Belgie ztrácí dva body, má však utkání k dobru.

Hosté: 37. Souček, 53. Rozgoniuc (vl.), 81. Barák

Domácí: Avram – Graur, Rogac, Rozguniuc, Belevschi – Dulghier (86. Damașcan), Sinkovskii (73. Calugher), Andronic, Bejan – Spătaru (C) – Rebenja (74. Puntus)

Hosté: Zima – Rys, Lüftner, Vraštil, Havel – Fulnek, Trávník (90. Tetour), Souček, Čermák (C), Havlík (64. Barák) – Schick (83. Juliš)

Domácí: Avram, Spătaru, Calugher

Vadachkoria – Menteshashvili, Varamishvili

District Sport Complex, Orhei

Český tým nastoupil ve stejné sestavě, která ve čtvrtek zařídila důležitou výhru nad Belgií. V posledním utkání roku sice hosté v Orhei prohrávali od 13. minuty po Havlově vlastní brance, ještě do poločasu ale dokázali vyrovnat. Nejprve trefil Čermák tyč, vzápětí si po rohu připsal první gól v jednadvacítce Souček.

Do vedení se lvíčata dostala v 53. minutě, kdy si Čermákův centr srazil do vlastní branky domácí stoper Rozgoniuc. Češi byli nadále aktivnější a devět minut před koncem zápasu jejich výhru pojistil rovněž premiérovou trefou za reprezentaci střídající Barák.

Lavičkův výběr tak jako jediný v kvalifikační skupině 1 ještě neprohrál a vede tabulku o dva body před Belgií, která má však o zápas méně. Třetí je už s pětibodovou ztrátou Černá Hora.

Utkání skupiny 1 kvalifikace na ME 2017 fotbalistů do 21 let

Moldavsko - ČR 1:3 (1:1)

Branky: 13. vlastní Havel - 37. Souček, 53. vlastní Rozgoniuc, 81. Barák. Rozhodčí: Vadačkoria - Mentešašvili, Varamišvili (všichni Gruz.). ŽK: Avram, Spataru, Calugher (všichni Mold.).

Moldavsko: Avram - Graur, Rogac, Rozgoniuc, Belevschi - Dulghier (85. Damašcan), Sinkovskii (72. Calugher), Andronic, Bejan - Spataru, Rebenja (73. Puntus). Trenér: Oprea.

ČR: Zima - Rys, Lüftner, Vraštil, Havel - Fulnek, Trávník (90. Tetour), Souček, Čermák, Havlík (64. Barák) - Schick (82. Juliš). Trenér: Lavička.