+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Trenér jednadvacítky Vítězslav Lavička nominoval na soustředění do Rakouska
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Do Rakouska nadvakrát. Ještě před áčkem, které se u jižních sousedů bude chystat na EURO, přijede pod Alpy česká jednadvacítka. Ta si týdenním kempem chce proložit dlouhé volno mezi kvalifikačními zápasy. Boj o evropský šampionát ji pokračuje až na podzim, proto trenér Vítězslav Lavička odjede se 24 hráči na soustředění, na němž reprezentace odehraje dvě přípravná utkání s Albánií.„To je významný důvod, proč jsme využili možnost přípravy. Na přelomu května a června je oficiální mezinárodní termín pro kvalifikaci jednadvacítek na mistrovství Evropy. My odjíždíme o něco dříve, protože i naše liga končí vzhledem k EURO už v polovině května. Dohodli jsme se proto s kluby, že se termín posune. Dalším důvodem možnost ověřit si schopnosti některých nominovaných na vlastní oči. Například jsme zvědavi na hráče Simiče a Jankta, působící v Itálii,“ upřesnil generální manažer reprezentace do 21 let Jaromír Šeterle.

„Máme k dispozici hráče, kteří tvoří základv kvalifikaci. Výběr jsme okysličili o novou krev a chceme si ověřit, kdo by mohl v případě potřeby náš tým posílit. Máme velmi dobrou zkušenost sice s krátkým, ale velmi přínosným, soustředěním začátkem ledna na Tenerife. I tam se takoví hráči objevili,“ říká k nominaci Lavička.

Lvíčata odjedou do Kaprunu 18. května, vrací se 24. května.

Nominace jednadvacítky

Brankáři: Kolář Ondřej (FC Slovan Liberec), Staněk Jindřich (Everton FC), Zima Lukáš (Perugia Calcio)

Obránci: Havel Milan (Bohemians Praha 1905); Křapka Antonín (FK Ústí nad Labem); Lüftner Michael (FK Teplice); Matějů Aleš (FK Viktoria Plzeň); Simič Stefan (AC Milan); Tregler Jaroslav (1. FK Příbram); Urma Otto (FK Baník Sokolov); Vraštil Lukáš (FC Baník Ostrava)

Záložníci: Barák Antonín (SK Slavia Praha); Čermák Aleš (FK Mladá Boleslav); Černý Václav (Ajax Amsterdam); Havlík Marek (1. FC Slovácko); Holzer Daniel (FC Baník Ostrava); Hubínek Michal (Bohemians Praha 1905); Jankto Jakub (Ascoli Picchio FC); Souček Tomáš (SK Slavia Praha); Takács Ladislav (FK Mladá Boleslav); Trávník Michal (FK Jablonec)

Útočníci: Juliš Lukáš (AC Sparta Praha); Klobása Stanislav (FK Mladá Boleslav); Schick Patrik (Bohemians Praha 1905)

 

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze