Další úspěch! Devatenáctka postoupila do druhé fáze boje o EURO

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

Čeští fotbalisté do 19 let se dostali do další fáze kvalifikace mistrovství Evropy. Po Estonsku porazili svěřenci trenéra Jana Suchopárka i Slovinsko 2:1 a už po dvou zápasech mají jistotu postupu. V závěrečném utkání s Francií jim stačí i remíza k prvnímu místu ve skupině.

Češi využili domácího prostředí. V Ústí nad Labem sice brzy prohrávali po gólu Novaka, ale rychle se jim povedlo zápas otočit. V 9. minutě se po dlouhém vhazování dostal ve vápně k míči Sadílek a vyrovnal. Krátce nato právě Sadílek centroval z přímého kopu, Král prodloužil míč na zadní tyč, kde se prosadil kapitán Šašinka.

V poslední minutě prvního poločasu dostal Novak červenou kartu a čeští hráči už dovedli zápas k těsnému vítězství.

Ústí n.L.: ČR - Slovinsko 2:1 (2:1)
Branky: 9. Sadílek, 16. Šašinka - 5. Novak. ČK: 45. Novak (Slovin.).
Sestava ČR: Jedlička - Mareček, Köstl, Král, Holík - Havlena (70. Lingr), Sadílek, Havelka, Chvěja - Turyna (77. Novotný), Šašinka (86. Tkáč). Trenér: Suchopárek.

Francie - Estonsko 4:0 (1:0)