Devatenáctka díky penaltě zdolala Skotsko 1:0, EURO už je blízko

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Česká fotbalová reprezentace do 19 vyhrála i druhý zápas závěrečné části kvalifikace a má na dosah postup na mistrovství Evropy. Výběr trenéra Jana Suchopárka si dnes ve Zlíně poradil 1:0 se Skotskem, a pokud v pondělí neprohraje s Rakouskem, zajistí si účast na šampionátu v Gruzii.

V prvním poločase měli navrch přímočařejší hosté, ale brankáře Jedličku dokázali překonat pouze z ofsajdu. Češi se po přestávce zlepšili, ale ani oni nedokázali dlouho najít recept na soupeřovu obranu. Pomohlo jim k tomu až vyloučení Allardiceho, který dostal v 70. minutě druhou žlutou kartu.

Přesilovku domácí využili po osmi minutách, když střídající Šašinka proměnil penaltu nařízenou za faul Ralstona na Granečného. Český tým navázal na vítězství 2:1 nad Maďarskem a od prvního postupu na mistrovství Evropy od roku 2011 ho dělí jediný bod.

ČR - Skotsko 1:0 (0:0)
Branka: 78. Šašinka z pen. ČK: 69. Allardice (Skot.).
Sestava ČR: Jedlička - Mareček, Král, Chaluš, Holík - Souček (56. Lingr), Tischler, Havelka, Granečný (87. Sadílek) - Novotný (70. Šašinka), Turyna. Trenér: Suchopárek.

Rakousko - Maďarsko 1:3 (1:2).