+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. května 2017 • 20:00

Kouč Karel Rada před EURO do 17 let: Holky občas sjedou na vlně dospívání

Autor:
Trenér Karel Rada je obklopen ženami: Někdy je to dost, ale už jsem s tím ztotožněn
TOP VIDEA
NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili Hejnová finišuje přípravu na MS. Zdraví funguje, chce medaili
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nebudou mít jednoduchou cestu, ale na domácí prostředí se těší. V Česku startuje 2. května fotbalové EURO žen do 17 let a kouč českého výběru Karel Rada věří, že se v těžké skupině fotbalistky poperou o postup. "My se pokusíme holky připravit, aby podaly ty nejlepší výkony," láká Rada diváky na zápasy mladých hráček.Na české fotbalistky čeká těžká skupina. Utkají se s Německem, Francií a Španělskem, hrát se bude na stadionech v Plzni, Příbrami, Domažlicích a Přešticích. "Ty favority máme víceméně ve skupině, takže uvidíme. My se pokusíme holky připravit, aby podaly ty nejlepší výkony. Je to hlavně domácí prostředí, domácí publikum i ty stadiony jsou tady, takže se na to moc těšíme," řekl Rada.

Trenér Karel Rada je obklopen ženami: Někdy je to dost, ale už jsem s tím ztotožněn

Trenér sám přiznal, že práce u sedmnáctiletých je kvůli projevům dospívání občas náročná, přesto si tuto věkovou kategorii pochvaluje. "Tak samozřejmě se to projevuje, ale to k tomu patří a my to tak bereme. Občas holky na týhle vlně sjedou, ale to je běžný. Já to považuji za jednu z nejlepších věkových kategorií, troufám si říct. Holky jsou nějakým způsobem na výši, fotbalově i takticky, postupně dozrávají a jsou ještě poměrně dost tvárný," přiblížil.

Po květnovém EURO trenér Rada u sedmnáctiletých fotbalistek ale končí, povede ženský A tým. "Každá štace jak fotbalová, tak trenérská, má to svoje. Jediná moje koncentrace je teď ale na mistrovství Evropy," řekl.

Dotazník pro hráčky před EURO do 17 let: V šatně nejvíc frčí Gott

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram