Nehrál dva měsíce, pak Turyna dvěma góly sestřelil Švédy: Důležitá výhra!

Autor: Martin Mls
0
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal
Kdo je favoritem finále hokejové extraligy a jaké faktory mohou rozhodnout?

Útočník Daniel Turyna si naposledy kopl do míče v dubnu a jeho zařazení do sestavy bylo pro realizační tým zásadním rozhodnutím. Kmenový hráč Sparty nakonec šanci dostal a dvěma góly proti Švédsku (2:1) zařídil českému týmu vítězný vstup do mistrovství Evropy do 19 let v Gruzii.

Jaký to byl zápas pro vás?
Šel jsem do toho s tím, že chci dát gól a pomoct týmu. Bavili jsme se o tom, jestli vůbec budu hrát. Moje kondice nebyla ideální, nehrál jsem dva měsíce. Měl jsem jen individuální tréninky s panem Hašlerem na Spartě, který mi hodně pomohl. Ty dva góly jsou bonus pro celý tým, jak jsme makali a jak mi to kluci připravovali.

Je to ironie osudu?
Jsem rád, že jsem mohl nastoupit a pomoct týmu.

Jak jste se vyrovnávali s podmínkami?
Ze začátku jsme hráli ustrašený fotbal, po deseti minutách jsme si zvykli. Švédsko na tom bylo hůř po kombinační stránce, zato my vyhrávali souboje. Hodně jsme drželi balon a snažili se centrovat, protože stopeři mě a Šášu moc nenabírali. Z toho vznikly oba góly.

Trenéři se báli, že byste mohl být zavařený. Jak se cítíte?
Překvapivě docela dobře. V první půli jsme drželi míč, takže jsem ušetřil nějaké síly. Měl jsem střídat na začátku druhého poločasu, ale s trenérem jsme se domluvili, že budu pokračovat do 70. minuty.

Byly to nejdůležitější góly vás v kariéře?
Určitě, je to hodně sledovaný turnaj. Na EURO jsem poprvé a jsem za tyhle góly rád.

Je výhra nad Švédskem důležitý krok k postupu?
Podle mě nejdůležitější. Kdybychom prohráli první zápas, šli bychom na Portugalsko s většími nervy.

Hosté: 41. Turyna, 55. Turyna

Domácí: M. Johansson – Colley, Andersson, Poppler Isherwood, Kralj – Adrian (87. Ahmedhodžić), Jajić (C), Sabović, C. Johansson (63. Lidberg) – Karlsson (79. Bergqvist), Gyökeres.

Hosté: Jedlička – Holík, Chaluš, Král, Granečný – Chvěja, Havelka, Mareček (89. Lingr), Sadílek – O. Šašinka (C) (90+4. Graiciar), Turyna (72. Novotný).

Domácí: Lidberg, Bergqvist, Svensson, Ceesay, Weberg, Ahmedhodžić, Johansson

Hosté: Plachý, Graiciar, Lingr, Novotný, Hlavatý, Čech