+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. července 2011 • 13:16

Scholes o reprezentaci: Za Anglii hrají sobci!

Autor:
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý fotbalista Paul Scholes si myslí, že angličtí reprezentanti upřednostňují osobní prospěch a slávu před kolektivními úspěchy. Sobectví spoluhráčů bylo i jedním z důvodů, proč se v roce 2004 rozhodl v devětadvaceti ukončit reprezentační kariéru."Prostě jsem už toho měl dost. Když jdete hrát za tým, chcete být jeho součástí. Ale jsou tu (v anglické reprezentaci) jednotlivci, kterým jde jen o jejich vlastní slávu. Místo lehké přihrávky na deset metrů budou raději přihrávat na osmdesát, aby si jich lidé všimli," řekl Scholes BBC.


"Vždycky jsem měl pocit, že hráči z menších týmů používají reprezentaci jako cestu do předních klubů. Myslím, že jsou to sobečtí lidé. To je vůbec největší problém anglických hráčů - většina z nich jsou příliš velcí sobci. Když se podíváte na Španělsko, je to přesně naopak, ti hráči hrají jeden za druhého. Nedělají věci, které by neprospěly týmu," uvedl ryšavý záložník.

Naopak odmítl, že by z národního týmu odešel kvůli tomu, že ho trenér Sven-Göran Eriksson stavěl na nezvyklý levý kraj středové řady. "Hrát nalevo mi nedělalo problém, hrál jsem tam i v klubu, a to i v mých nejvydařenějších zápasech," uvedl Scholes.

Hráč, který v květnu definitivně uzavřel sportovní kariéru a stal se jedním z trenérů Manchesteru United, odešel z reprezentace v roce 2004. Tehdy prohlásil, že je pro něj důležitější rodina a klubové úspěchy. I přes spekulace o návratu po nástupu Steva McClarena na místo trenéra v roce 2006 a Fabia Capella v roce 2010 už národní dres neoblékl.

Dva veteráni Manchesteru United: Paul Scholes ve vyměněném barcelonském dresu (vlevo) a Ryan Giggs
Dva veteráni Manchesteru United: Paul Scholes ve vyměněném barcelonském dresu (vlevo) a Ryan Giggs

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze