Pohádku nezkazili ani Brazilci, Srbsko je mistrem světa do 20 let

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Srbska jsou novými mistry světa v kategorii do 20 let. V dnešním finále v Aucklandu porazili favorizovanou Brazílii 2:1 po prodloužení, vítězný gól vstřelil ve 118. minutě Nemanja Maksimovič. Brazilci přišli o možnost vyrovnat ziskem šestého titulu rekord Argentiny. Třetí místo vybojovalo v africkém derby Mali po vítězství 3:1 nad Senegalem.

Srbové při premiérové účasti na MS navázali na jugoslávský titul z roku 1987. Současná generace získala další zlatou medaili po triumfu na mistrovství Evropy do 19 let v roce 2013. Po předloňském titulu Francie vyhrál turnaj podruhé za sebou evropský celek.

Ve finále se na stadionu North Harbour na gól čekalo přes hodinu, než v 70. minutě poslal Srby do vedení Staniša Mandič. Ale už o tři minuty později vyrovnal záložník Manchesteru United Andreas Pereira, který byl v té chvíli na hřišti pouhých osm minut. Když už se v prodloužení schylovalo k penaltovému rozstřelu, po úniku prostřelil brankáře Jeana dvacetiletý záložník Astany Maksimovič.

Na Novém Zélandu Srbové prohráli jen úplně první zápas s Uruguayí (0:1), základní skupinu přesto vyhráli po shodných výhrách 2:0 nad Mali a Mexikem. V play off pak pokaždé hráli prodloužení a stejně jako ve finále vyřadili po výsledku 2:1 Maďarsko i Mali, po bezbrankovém čtvrtfinále s USA postoupili na penalty.