zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
20. června 2015 • 10:43

Pohádku nezkazili ani Brazilci, Srbsko je mistrem světa do 20 let

Srbští fotbalisté vyhráli mistrovství světa hráčů do 20 let, ve finále porazili Brazílii 2:1 po prodloužení
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever

Fotbalisté Srbska jsou novými mistry světa v kategorii do 20 let. V dnešním finále v Aucklandu porazili favorizovanou Brazílii 2:1 po prodloužení, vítězný gól vstřelil ve 118. minutě Nemanja Maksimovič. Brazilci přišli o možnost vyrovnat ziskem šestého titulu rekord Argentiny. Třetí místo vybojovalo v africkém derby Mali po vítězství 3:1 nad Senegalem.

Srbové při premiérové účasti na MS navázali na jugoslávský titul z roku 1987. Současná generace získala další zlatou medaili po triumfu na mistrovství Evropy do 19 let v roce 2013. Po předloňském titulu Francie vyhrál turnaj podruhé za sebou evropský celek.

Ve finále se na stadionu North Harbour na gól čekalo přes hodinu, než v 70. minutě poslal Srby do vedení Staniša Mandič. Ale už o tři minuty později vyrovnal záložník Manchesteru United Andreas Pereira, který byl v té chvíli na hřišti pouhých osm minut. Když už se v prodloužení schylovalo k penaltovému rozstřelu, po úniku prostřelil brankáře Jeana dvacetiletý záložník Astany Maksimovič.

Na Novém Zélandu Srbové prohráli jen úplně první zápas s Uruguayí (0:1), základní skupinu přesto vyhráli po shodných výhrách 2:0 nad Mali a Mexikem. V play off pak pokaždé hráli prodloužení a stejně jako ve finále vyřadili po výsledku 2:1 Maďarsko i Mali, po bezbrankovém čtvrtfinále s USA postoupili na penalty.