+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
6. července 2015 • 10:30

To žádný muž nedokázal! Američanka dala ve finále MS gól z půlky

Autor:
Carli Lloydová se postarala o neuvěřitelnou branku
TOP VIDEA
Liberec - Ostrava: Mičola udržel balon a trefil se do prázdné brány – 1:1 Liberec - Ostrava: Mičola udržel balon a trefil se do prázdné brány – 1:1
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
VŠECHNA VIDEA ZDE

Podobně parádní gól ještě žádný muž ve finále mistrovství světa nikdy nedal. První bude už navždy Carli Lloydová. Americká fotbalistka byla hlavní hvězdou týmu, který v boji o zlato neuvěřitelným způsobem smetl Japonsko 5:2. Lloydová v něm stihla dát hattrick za prvních 16 minut zápasu. Na 4:0 navíc zvýšila parádní střelou z půlky hřiště.Ještě máte předsudky vůči ženskému fotbalu? Vyvrcholení turnaje na vyprodaném stadionu ve Vancouveru nabídlo strhující podívanou, při které se bavili především američtí fanoušci. Nejvíc rozjásaní museli být v 16. minutě, kdy hráčka Houstonu Dash si všimla, že japonská brankářka vyběhla z branky.

Sebevědomím nabitá Lloydová své první dvě trefy zaznamenala z hranice malého vápna. Tentokrát napřáhla na půlící čáře a poslala míč dlouhým obloukem za marně se vracející brankářku.

VIDEO: Neuvěřitelná branka Lloydové


Dechberoucí trefou završila strhující úvod zápasu, ve kterém Američanky neskutečně dominovaly. „Říkám jí, že je taková moje šelma. Prostě neuvěřitelná holka, je to rocková hvězda,“ gratulovala jí po zápase trenérka Jill Ellisová.

"O něčem podobném jsem snila, ale nikdy jsem si nepředstavovala, že by to vyšlo takhle dokonale. Ani tomu nemůžu uvěřit. Náš vstup do zápasu se zapíše do historie," řekla Lloydová, která získala cenu pro nejlepší hráčku šampionátu.

"Ukázaly jsme, že si titul zasloužíme. Šly jsme za ním a teď ho máme," radovala se.

 Klasická verze
Mobilní verze