11. července 2015 • 08:51

Fotbalisté USA porazili Haiti, jsou ve čtvrtfinále Zlatého poháru

USA porazily Haiti
Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních Ať žije Slavie! Deli v češtině vedl děkovačku ve Žlutých lázních
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona

Fotbalisté USA si druhou výhrou v základní skupině A Zlatého poháru zajistili postup do čtvrtfinále. Po úspěchu v utkání s Hondurasem porazili v pátek 1:0 Haiti. O jedinou branku zápasu se postaral ve 47. minutě Clint Dempsey. Ve druhém pátečním utkání této skupiny remizovala Panama 1:1 s Hondurasem.

Američané dostali míč do sítě už v prvním poločase, ale gól Arona Johannssona nebyl uznán kvůli ofsajdu. Po přestávce německý kouč americké reprezentace Jürgen Klinsmann poslal z lavičky na trávník Jozyho Altidorea a rychle se mu to vyplatilo. Právě tento útočník Los Angeles Galaxy totiž přesným pasem našel Dempseyho, který skóroval.

Utkání Panamy s Hondurasem bylo zejména ve druhém poločase hodně nervózní, rozhodčí Marlon Mejia měl problémy udržet jeho průběh pod kontrolou. Strkanici mezi hráči vyvolala například penalta nařízená v 78. minutě proti Panamě, která v té době vedla 1:0. Rozhodčím trvalo tři minuty, než si na hřišti zjednali pořádek. Střelu Andyho Najara ze značky pokutového kopu sice ještě panamský brankář vytlačil na břevno, ale míč se znovu odrazil k Najarovi a ten snadno vyrovnal na konečných 1:1.