+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. července 2015 • 10:30

Capello končí u ruské reprezentace, jako odstupné dostane 400 milionů

Autor:
Capello končí, smutný být díky výši odstupného nemusí.
TOP VIDEA
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul NEJ zákroky Premier League: Fabianski ze Swansea si proti City opravdu nevydechnul
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italský trenér Fabio Capello po třech letech skončil u ruské fotbalové reprezentace. Vedení tamní asociace dnes devětašedesátiletého kouče odvolalo. Podle agentury R-Sport mu za rozvázání smlouvy bude jako kompenzace vyplaceno 930 milionů rublů (asi 402 milionů korun).Podle médií by Capella mohl u reprezentace nahradit nejspíš současný trenér CSKA Moskva Leonid Sluckij. Viceprezident svazu Nikita Simoňan uvedl, že nový kouč bude Rus a bude jmenován do konce července. Jako další kandidáty jmenoval například Jurije Sjomina, Kurbana Berdyjeva, Alexandra Boroďuka nebo Stanislava Čerčesova.

Capellova pozice na lavičce Ruska byla po sérii špatných výkonů v ohrožení. Po červnové prohře 0:1 s Rakouskem v kvalifikaci mistrovství Evropy 2016 týmu dokonce hrozí, že na šampionát nepostoupí. Zkušený kouč sice přečkal červnové jednání výkonného výboru, ale nyní podle svazového webu skončil na základě vzájemné dohody.

Problémy zhoršoval Capellův lukrativní kontrakt, který platil do mistrovství světa 2018, jež se uskuteční právě v Rusku. Svaz měl opakovaně problémy s hrazením jeho platu, několikrát mu musel finančně vypomoci miliardář Ališer Usmanov. Naposledy svazu daroval 300 milionů rublů (130 milionů korun), z čehož funkcionáři dluhy vůči Italovi vyrovnali.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze