+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. července 2015 • 12:00

Česko se dozví soupeře pro boj o MS 2018. Jaká hrozí skupina smrti?

Autor: ,
Tomáš Rosický sleduje Václava Pilaře, který si užívá ovací fanoušků po triumfu nad Nizozemskem
TOP VIDEA
Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal Užili jsme si možnost bojovat spolu za jeden tým, říká Nadal
CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta CELÝ SESTŘIH: Zlín - Slavia 1:1. Hosté mají rekord, padl vlastenec i penalta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Už v sobotu bude jasno. Od 17 hodin v ruském Petrohradu proběhne losování kvalifikace pro světový šampionát v roce 2018, který se uskuteční v Rusku. Čeští fotbalisté budou nasazení ve druhém koši. Na jaké nepříjemné soupeře může celek Pavla Vrby narazit? A kdo může být přijatelným soupeřem?Čeští fotbalisté by měli být nasazeni ve druhém koši spolu se Slovenskem, Rakouskem, Itálií, Švýcarskem, Francií, Islandem, Dánskem a Bosnou a Hercegovinou. Týmy budou rozděleny do košů podle aktuálního vydání žebříčku reprezentací FIFA, což ještě musí projít formálním schválením.

Svěřenci Pavla Vrby tak v kvalifikaci zřejmě nebudou moci narazit na Slovensko. Bývalý federální partner prožívá povedené období a díky výborným výsledkům v kvalifikaci mistrovství Evropy mu jen o jedno místo unikla pozice v nejlepším výkonnostním koši.

Češi se vyhnou i soubojům s oběma finalisty světového šampionátu v roce 2006 Itálií a Francií či dalším duelům s Islandem, který vede "jejich" skupinu v evropské kvalifikaci.

Nejtěžší varianta? Skupina s Německem

Jednou z nejtěžších variant by pro český celek mohla být skupina s mistry světa Němci, Švédskem s hvězdným kanonýrem Zlatanem Ibrahimovicem, Arménií a Tureckem a Kazachstánem, které mají už v nynější evropské kvalifikaci. Naopak papírově přijatelnější se jeví například skupina s Rumunskem, Albánií, Faerskými ostrovy, Moldavskem a San Marinem. 

Skupina snů a skupina smrti pro český tým

Skupina snů: Rumunsko, Albánie, Faerské Ostrovy, Moldávie, San Marino

Skupina smrti: Německo, Švédsko, Arménie, Turecko, Kazachstán.

V prvním koši by vedle Rumunska měl být nečekaně i Wales, který se poprvé v historii dostal do elitní desítky žebříčku FIFA. Naopak evropský šampion z roku 2004 Řecko kleslo do třetího koše a Turecko až do čtvrtého.

Los v Petrohradu rozdělí celky do sedmi skupin po šesti týmech a dvou skupin po pěti účastnících. Na šampionát do Ruska postoupí vítězové skupin a nejlepších osm celků z druhých míst čeká baráž. Kvalifikace začne v září 2016 a skončí o rok později v listopadu. Rusko má jako pořadatel účast jistou.

Evropská unie UEFA požádala, aby velmoci Anglie, Francie, Německo, Itálie, Španělsko a Nizozemsko figurovaly v šestičlenných skupinách a odehrály tak více zápasů, čímž by se zvýšila hodnota televizních přenosů. I to ještě musí schválit FIFA.

Rozdělení do košů podle aktuálního žebříčku FIFA:

Koš 1:
Německo, Belgie, Nizozemsko, Portugalsko, Rumunsko, Anglie, Wales, Španělsko, Chorvatsko.

Koš 2:
Slovensko, Rakousko, Itálie, Švýcarsko, ČR, Francie, Island, Dánsko, Bosna a Hercegovina.

Koš 3:
Ukrajina, Skotsko, Polsko, Maďarsko, Švédsko, Albánie, Severní Irsko, Srbsko, Řecko.

Koš 4:
Turecko, Slovinsko, Izrael, Irsko, Norsko, Bulharsko, Faerské ostrovy, Černá Hora, Estonsko.

Koš 5:
Kypr, Lotyšsko, Arménie, Finsko, Bělorusko, Makedonie, Ázerbájdžán, Litva, Moldavsko.

Koš 6:
Kazachstán, Lucembursko, Lichtenštejnsko, Gruzie, Malta, San Marino, Andorra.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze