+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
7. srpna 2015 • 16:09

Chládek o nové pozici: Trafika by to byla, kdybych tomu nerozuměl

Autor:
Chládek o nové pozici: Trafika by to byla, kdybych tomu nerozuměl
TOP VIDEA
TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda TOP góly 6. kola La Ligy: Carrascův blafák a Rolánova paráda
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý ministr školství Marcel Chládek hájí svou novou funkci u fotbalové reprezentace. Nelíbí se mu, že je v médiích i mezi veřejností označovaná jako "trafika". Tvrdí, že fotbalu rozumí."Vytvořená funkce ředitele všech fotbalových reprezentací pro exministra Chládka nepotřebuje komentář. Je komentářem sama o sobě," rýpnul si do Chládka i FAČR současný ministr obrany Martin Stropnický na twitteru.

Jeho slova prakticky vystihují veškeré komentáře fanoušků na sociálních sitích, kde jmenování Chládka do nově vzniklé funkce vzbudilo pozdvižení. Některá média v titulcích Chládkův post rovnou označila za "trafiku".

"Těžko to může být trafika. To by bylo, kdyby to bylo něco, čemu nerozumím. A já jsem fotbal dělal," řekl Chládek pro ČT24. "Myslím si, že tato pozice českému fotbalu chyběla."

„Trafika to je. Pro sport a fotbal ale udělal z hlediska peněz opravdu hodně. Například že stát tolik přispěl na pořádání letošního mistrovství Evropy do 21 let. Když „byl odejit“ z vlády, fotbal mu nabídl pomocnou ruku. Ve vládě a na ministerstvu získal zkušenosti a má kontakty, proto může fotbalu hodně pomoct,“ uvedl pro lidovky.cz Jiří Kubíček, bývalý svazový funkcionář a šéf Sigmy Olomouc.

Chládkovo napojení a dlouholeté přátelství s Romanem Berbrem, místopředsedou FAČR a jedním z nejvlivnějších lidí v českém fotbale, není však žádné tajemství. V minulosti se ve fotbalovém prostředí pohyboval. Jako asistent rozhodčího to dotáhl až do druhé ligy. Letos na jaře pak přišel s nápadem vybudovat národní stadion pro ženskou i mládežnické reprezentace s kapacitou až 10 tisíc diváků.

V květnovém rozhovoru pro deník Sport přiznal, že v kontaktu s národním týmem byl už dřív. „Kam chodím pravidelně a vnímám to jako fanoušek, je reprezentace. Dokonce jsme zavedli tradici, že zajdu den před utkáním na večeři a snažím se hráče motivovat…“ řekl (CELÝ ROZHOVOR ZDE »).

Jako ministr se setkával s vedoucími fotbalovými funkcionáři. „Pravidelně se potkávám s předsedou fotbalové asociace, stejně jako s předsedy jiných velkých svazů a zastřešujících organizací, a informuji ho o tom, kde jsem co viděl. A řekl jsem mu někdy i natvrdo, co se mi nelíbilo,“ vysvětloval.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze