17. listopadu 2015 • 08:05

Strach z terorismu! Duel Španělů s Belgií v Bruselu byl zrušen

Autor:
Španělští fotbalisté při tréninku před přátelským duelem v Belgii. Ten se nakonec kvůli teroristické hrozbě neodehraje.
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Úterní přátelský zápas mezi fotbalisty Belgie a Španělska se v Bruselu hrát nebude. Převážily bezpečnostní obavy po pátečních teroristických útocích v Paříži, při kterých zemřelo 129 lidí. Podle vyšetřovatelů původci atentátů pocházeli právě z Bruselu.Belgická vláda zvýšila v pondělí stupeň ohrožení na číslo tři (ze čtyř), což znamená závažnou hrozbu. Belgická fotbalová asociace se na doporučení vlády a po konzultacích se španělskou stranou rozhodla přátelský zápas úplně zrušit.

„Vzhledem k výjimečným okolnostem nemůžeme riskovat jakékoliv ohrožení hráčů či fanoušků,“ uvedla v prohlášení s tím, že „hluboce lituje“ pozdního rozhodnutí o odvolání zápasu a „rozumí zklamání mnoha příznivců.“ Na zápas mělo dorazit 50 tisíc diváků.

Teroristé zaútočili v pátek v Paříži mimo jiné i na Stade de France, kde se hrál přátelský duel mezi Francií a Německem. Podle všeho chtěli s výbušným systémem proniknout až do hlediště, což se jim naštěstí nepodařilo a odpálili se mimo něj.

Podle vyšetřovatelů pocházeli někteří z útočníků právě z Belgie a hlavou atentátů měl být Salah Abdeslam, který je hlavním podezřelým, po němž v současnosti pátrá celá Evropa.