21. března 2016 • 08:50

Vrba po derby povolal Brabce, Marečka a Frýdka, Škoda má smůlu

Autor: ,
TOP VIDEA
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři poslední volná místa ve fotbalové reprezentaci pro přípravný duel se Skotskem a ve Švédsku doplnili po derby sparťané. Kouč Pavel Vrba dodatečně povolal nováčky Jakuba Brabce a Lukáše Marečka a jejich spoluhráče Martina Frýdka. Nedostalo se tak třeba na slávistu Milana Škodu."O nominaci Frýdka, Marečka a Brabce rozhodly v první řadě jejich velmi dobré výkony v posledních zápasech na klubové scéně. Naše nadcházející zápasy jsou posledními před nominací na závěrečnou přípravu na Euro a také poslední možností, kdy můžeme určité věci vyzkoušet. Také proto jsme se je rozhodli nyní vzít," uvedl v tiskové zprávě Vrba.

Všichni tři dodatečně povolaní sparťané mají bohaté zkušenosti z mládežnických reprezentací. Frýdek a Brabec se společně představili na loňském mistrovství Evropy do 21 v České republice, Mareček stejnou akci absolvoval už v roce 2011 v Dánsku, kde s týmem získal bronz.

Výkony Sparty mi dělají radost, usmíval se kouč Vrba na srazu

Třiadvacetiletý Frýdek už do národního A-mužstva nakoukl, stejně jako Mareček s Brabcem ale ještě nemá na kontě žádný start. Jeho výhodou je velká univerzálnost, může nastoupit na několika postech v záloze i v obraně.

Dobrá forma v úvodu jara vynesla pozvánku i stejně starému Brabcovi a o dva roky staršímu Marečkovi. Nedostalo se tak třeba na slávistického útočníka Milana Škodu, který se v derby trefil po pěti zápasech bez gólu.

Vrba má nyní k dispozici pro nadcházející přípravné zápasy kompletní kádr 23 hráčů, v němž je celkem šest sparťanů. Již dříve byli nominováni Bořek Dočkal, Ladislav Krejčí a Josef Šural. Reprezentanti mají dnes sraz v Praze, odpoledne budou trénovat na Strahově.

Národní tým se ve čtvrtek 24. března utká na pražské Letné se Skotskem a o pět dní později se Češi představí ve Stockholmu proti Švédsku. Zápasy budou pro reprezentaci poslední prověrkou před závěrečnou přípravou na letní mistrovství Evropy ve Francii.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Slavia 3:1. Derby pro Spartu, Slavii zničila po půli

720p 480p 360p 240p
Derby je jenom jedno, to je nejvíc, řekl Lafata


SPECIÁL EURO 2016: VŠE O MISTROVSTVÍ EVROPY VE FOTBALE

STADIONY A MĚSTA PRO EURO 2016

HISTORIE ME VE FOTBALE

.