25. března 2016 • 08:57

Tisk chválí Skoty: Češi mají štěstí, že na EURO nebude náš brankář

Autor: ,
TOP VIDEA
Dukla - Karviná: Šisler uklouzl po míči a atakoval rohový praporek Dukla - Karviná: Šisler uklouzl po míči a atakoval rohový praporek
Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel Krčmář ovládl titulový zápas na Heroes Gate. Podívejte se na celý duel
VŠECHNA VIDEA ZDE

Britská média po nečekané výhře skotských fotbalistů v přípravě nad Českou republikou 1:0 ocenila především výkon brankáře Allana McGregora. Pochvaly se dočkal i trenér Gordon Strachan, který na rozdíl od svého předchůdce Craiga Leveina při poslední návštěvě Prahy nastoupil k utkání se dvěma útočníky."Češi míří na mistrovství Evropy, kde na ně čekají Španělsko, Chorvatsko a Turecko, naštěstí pro trenéra Pavla Vrbu nebude za ani jeden tým chytat McGregor," napsal Daily Mail. "Skotsko sice sklidilo posměch za růžové dresy, zaujalo však jinak - překvapivým výsledkem," dodal.

Server Scotsman zase srovnal čtvrteční zápas s posledním vystoupením v Praze v kvalifikaci mistrovství Evropy před šesti lety. "Je neuvěřitelné, jaký rozdíl udělá hra s útočníkem. Naposledy to bylo devadesát minut trápení a utrpení v rozestavení 4-6-0, teď Skotům stačilo deset minut na to, aby se ujali vedení nad týmem, který je v pořadí FIFA o dvacet míst výš než oni," uvedl.

Michal Kadlec, Tomáš Sivok a Pavel Kadeřábek po prohraném duelu se Skotskem
Michal Kadlec, Tomáš Sivok a Pavel Kadeřábek po prohraném duelu se Skotskem

"Byla to však obrana, kde Skotsko excelovalo. Dalo tak fanouškům naději, že až začne kvalifikace o postup na světový šampionát v Rusku, bude možná všechno probíhat jinak než obvykle," připomněl neúspěch v bojích o Euro ve Francii, ve kterých Skotsko prohrálo například s Gruzií.

Strachanovu volbu rozestavení ocenil i Daily Record. "Skotsko nastoupilo v Praze v otřesných růžových dresech, ale to nebylo to jediné, čím zaujalo. Strachan poslal na hřiště o dva útočníky víc než Levein před šesti let," napsal list.

720p 480p 360p 240p
Kadlec: Takový zápas nás na EURO nečeká

720p 480p 360p 240p
Darida: Z atmosféry jsem smutný, ale ani my jsme lidem nepomohli

Témata:  sportfotbalreprezentaceČeskoSkotskotisk