+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Pavel Janega
27. března 2016 • 13:55

Hlavní důvod Krejčího vzestupu. Mám za sebou vlčáka Šurala, říká

Autor:
TOP VIDEA
Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude Štetina: Stramaccioni budí respekt. V komunikaci problém nebude
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po dlouhém trápení vyletěl na jaře do vynikající formy a táhne Spartu v Evropské lize i v nejvyšší české soutěži. Ladislav Krejčí už je zase top. Co se změnilo? "Těžko říct, pořád pracuji stejně a snažím se pomáhat týmu. I pokyny od trenéra jsou podobné," tvrdí letenský záložník. Vlastně jedna věc se změnila – s příchodem Josefa Šurala do Sparty zažil v klubu vůbec poprvé faktickou konkurenci."Asi máte pravdu, tohle je určitě jeden z důvodů (výkonnostního vzestupu)," zamyslel se Ladislav Krejčí. "Když víte, že máte za sebou zrovna Šuryho (Josefa Šurala), který měl výborný půlrok a má skvělou formu, tak to prostě máte v hlavě."

Je to jako v každém jiném zaměstnání: s konkurencí roste výkon, donutí vás makat na maximum. Bez konkurence výkon stagnuje, někdy se i zhoršuje, protože chybí motivace.

"I předtím jsem se snažil trénovat na sto procent, ale teď mám za sebou takového vlčáka... To pak všechno děláte nadoraz," připouští Krejčí, který byl v úvodním jarním utkání ve Zlíně dokonce odsunut na lavičku náhradníků právě proto, aby uvolnil post na levém křídle Šuralovi.

Krejčí: Moje forma? Pracuju pro tým, nic jsem nezměnil

"Ale nebyl jsem zapšklý, nedělal nějaké dusno. Trenér Zdeněk Ščasný se takhle rozhodl a já jsem to absolutně respektoval. Soustředil jsem na to, že když půjdu na hřiště, tak abych týmu pomohl, zvednul ho," vrátil se o několik týdnů zpátky sparťanský záložník.

Od té doby zase nastupuje pravidelně, na levé křídlo nikoho nepustil. To spíš Šural si musel hledat místo na jiných pozicích.

"Dostávám důvěru od trenéra a vážím si toho. Jsem rád, že nám to takhle šlape," těší Krejčího, jenž se Spartou pokračuje v boji o mistrovský titul a v Evropské lize si zahraje čtvrtfinále proti Villarrealu. "Jako celku se nám daří hodně, i díky tomu jsem takhle herně vyrostl. Jsem rád, že se moje práce v tréninku zúročuje."

Nyní se Krejčí připravuje na přípravný zápas ve Švédsku, kde pravděpodobně nastoupí v základní sestavě. Čtvrteční duel se Skoty (0:1) vynechal kvůli menšímu zdravotnímu problému.

Zápas proti Švédsku je velká šance, abych se ukázal, říká Vydra

Ibrahimovic? Bylo by lepší, kdyby odpočívatl, říká Kolář