Karel Häring
27. března 2016 • 21:05

Skotsko je zapomenuto, Češi se chtějí ukázat proti Ibrahimovicovi a spol.

TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži Pardubice - Jihlava: Perníky na led! Pardubice setrvávají v nejvyšší hokejové soutěži
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Dvacetiminutové čekání na přistavení autobusu k letadlu, to byla jediná nepříjemnost, která potkala výpravu české fotbalové reprezentace při cestě do Švédska. Ve Stockholmu však národní tým čekají mnohem náročnější překážky, konkrétně jeden z účastníků EURO v čele se Zlatanem Ibrahimovicem.Reprezentace si ještě před odpoledním odletem zatrénovala na Strahově (dopoledne) a poté se přesunula na Letiště Václava Havla. Z jeho druhého terminálu vyrazila ekipa na poslední přípravný duel před závěrečnou nominací (23. května).

Během víkendu si ještě hráči s trenérem rozebírali nepovedené utkání se Skotskem, které Češi prohráli 0:1. „Ukázali jsme si, co by se mohlo zlepšit, nebo co tam naopak bylo dobré. Trenér apeluje hlavně na lepší přenášení hry,“ uvedl útočník Matěj Vydra, který do zápasu naskočil coby náhradník.

Vladimír Darida by měl být oporou národního týmu
Vladimír Darida by měl být oporou národního týmu

Je pravděpodobné, že proti Švédsku by mohl dostat šanci v základu. Forvard Readingu patří mezi hráče, kteří ještě nemají zcela jistou nominaci.

„Posledních pár srazů jsem chyběl, takže osobně mám velkou motivaci, abych se ukázal, protože konkurence je i v útoku velká. Budu se snažit, abych trenéra přesvědčil natolik, abych nominaci dostal.“ Podobně to vidí i záložník Sparty Ladislav Krejčí. „Každý se chce ukázat a předvést maximum.“ Ani on by neměl chybět v základu.

Skotsko už je zapomenuto, reprezentace už se soustředí na skandinávského soupeře. V pondělí večer si tým vyzkouší plochu Friends Areny a v úterý vyběhne k utkání, které začíná ve 20.30.

Zápas proti Švédsku je velká šance, abych se ukázal, říká Vydra

Krejčí: Moje forma? Pracuju pro tým, nic jsem nezměnil

Ibrahimovic? Bylo by lepší, kdyby odpočívatl, říká KolářTémata:  sportfotbalČeskoŠvédskovydrakrejčí