+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Tomáš Podvín
28. března 2016 • 13:29

Čas ubývá a Španělsko nudí! Český soupeř na EURO čelí doma kritice

TOP VIDEA
Preview 15. kola: Vyloupí Plzeň jako první Teplice, duel progresivních trenérů Preview 15. kola: Vyloupí Plzeň jako první Teplice, duel progresivních trenérů
Otevřený trénink zápasníků XFN: Kinclova show a Vémolův řev Otevřený trénink zápasníků XFN: Kinclova show a Vémolův řev
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na EURO jsou jasným favoritem skupiny D, kam patří také česká reprezentace. Fotbalisté Španělska ale ve svých posledních dvou přípravných zápasech vůbec nepřesvědčili a vyvolali mnoho pochyb o tom, zda jsou schopni vyhrát evropský šampionát potřetí za sebou. Španělská média jim dávají co proto.Španělé nejdříve se značným štěstím uhráli remízu 1:1 v Itálii, horší výkon si po tomto utkání nicméně ještě omluvili. To už ovšem neplatilo po dalším zápase. Opět remíza, tentokrát 0:0 na hřišti Rumunska, tamní média naštvala.

„Španělé předvedli v Rumunsku naprosto bezbarvý a nudný výkon. Není pochyb o tom, že trenér Del Bosque má před sebou hodně práce. Do EURO se musíme zlepšit,“ tvrdil madridský deník Marca.

„Národní tým byl v Rumunsku bezzubý. Největší šance měli naši stopeři,“ kritizoval zase deník AS. „Ukázalo se, že David Silva dokáže dát týmu něco navíc, ale Sergio Busquets je potřebný a Andrés Iniesta naprosto nutný,“ vzpomněl na hráče, kteří ve výběru tentokrát i kvůli kehkým zraněním chyběli.

Podobně to viděl katalánský deník El Mundo Deportivo. „Španělsko musel zachránit brankář Iker Casillas. Busquets s Iniestou hodně chyběli. Možná to bude trochu tvrdé k hráčům, kteří nastoupili, ale kvality těch dvou prostě nedosahují,“ napsal.

„Čas do EURO ubývá a Španělsko musí ukázat mnohem více, pokud chce šampionát potřetí za sebou vyhrát,“ zakončil za všechny deník AS. Jeden ze soupeřů českého výběru na EURO není v pohodě, na jakou byl dříve zvyklý.

To ostatně po remíze v Rumunsku potvrdil i samotný trenér Del Bosque. „Nejsem spokojený. Chybělo nám všechno a ve všech oblastech,“ kritizoval své svěřence.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze