+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
Karel Häring
28. března 2016 • 14:10

Švédský kouč Hamrén o českém týmu: Dobrá obrana, ještě lepší útok

TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE STOCKHOLMU | Porážka se Skotskem? Pro švédského trenéra Erika Hamréna není čtvrteční výsledek (0:1) důvodem ke ztrátě respektu vůči týmu Pavla Vrby. „Ten zápas si zasloužili Češi vyhrát,“ je přesvědčen kouč.Švédsko prohrálo svou první březnovou přípravu v Turecku 1:2, ovšem proti Česku by měla v úterý nastoupit silnější jedenáctka, v čele se Zlatanem Ibrahimovicem.

Útočník Paris St. Germain dopoledne trénoval s mužstvem na trávníku nádherného stadionu Friends Arena. Když kouč Erik Hamrén ukončil přípravu, charismatický bombarďák ve svítivém triku pomalu zamířil k tunelu vedoucímu ke kabinám a ještě naposledy si vystřelil.

Ze stolku, na kterém leželo občerstvení, včetně banánů či kiwi, stojícím nedaleko postranní čáry, si vzal kelímek s mléčným nápojem, napil se a vyrazil do kabiny.

Vladimír Darida by měl být oporou týmu během zápasu proti Švédsku
Vladimír Darida by měl být oporou týmu během zápasu proti Švédsku

Nejlepší střelec v historii švédské reprezentace se evidentně nachází v dobrém rozmaru, což potvrdil i Hamrén. „Když jej sledujete v tréninku, vypadá velice dobře,“ uvedl. Ibrahimovicovi určitě prospěla pauza, kterou mu dal.

Pro zápas s Čechem s ním kouč počítá a věří, že přinese to, co v předchozích zápasech – góly. Zároveň ale počítá s tím, že jeho tým čeká ostrý test. „Češi mají opravdu kvalitní tým, který vyhrál svou kvalifikační skupinu. Doma prohráli poprvé, až když měli jistou kvalifikaci na EURO,“ připomněl výsledek s Tureckem.

„Podle mého názoru jsou Češi dobří v defenzivě, ale musím přiznat, že mě zaujala hlavně ofenziva. Viděl jsem jejich zápas se Skotskem, zasloužili si vyhrát, měli dost šancí,“ prohlásil Hamrén.

Pod jeho vedením Švédsko skončilo v kvalifikační skupině v boji o EURO 2016 na třetím místě za Rakouskem a Ruskem, v baráži porazil Dánsko. Na šampionátu se „Tre Kronor“ střetnou ve skupině s Irskem, Itálií a Belgií.

Krejčí: Moje forma? Pracuju pro tým, nic jsem nezměnil

Ibrahimovic? Bylo by lepší, kdyby odpočívatl, říká Kolář