14. června 2016 • 08:10

Mexiko jde do čtvrtfinále Copy América z prvního místa ve skupině

Jesús Manuel Corona byl jediným úspěšným střelcem Mexika
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou

Fotbalisté Mexika remizovali na šampionátu Copa América s Venezuelou 1:1 a v přímém duelu dvou už jistých čtvrtfinalistů si zajistili postup do vyřazovacích bojů z prvního místa ve skupině C. S největší pravděpodobností se tak vyhnou duelu s favorizovanou Argentinou, tým vedený Lionelem Messim vede před závěrečným utkáním skupinu D.

Do zápasu v Houstonu ale lépe vstoupila Venezuela, která zaskočila Mexiko v 10. minutě po standardní situace. Z voleje se trefil José Manuel Velásquez. Vedení však Venezuelci neudrželi a v 80. minutě poprvé na turnaji inkasovali. Po individuální akci se prosadil třiadvacetiletý Jesús Manuel Corona.

Mexiko tak prodloužilo svou sérii bez porážky na 22 zápasů, což je nejdelší v jeho reprezentační historii.

Ve druhém utkání skupiny porazila Uruguay 3:0 Jamajku. Karibský tým se tak rozloučil s turnajem bez zisku bodu.