29. srpna 2016 • 12:32

Jarolím našel náhradu za Radu a Dočkala, z Plzně povolal Hořavu

Autor:
Hořava byl povolán do reprezentace

Fotbalová reprezentace zahájila éru pod novým trenérem Karlem Jarolímem. Národní tým se dnes sešel před středečním přípravným zápasem s Arménií a následným nedělním vstupem do kvalifikace mistrovství světa proti Severnímu Irsku. Na srazu podle očekávání chyběli zranění záložníci Bořek Dočkal s Jakubem Radou, místo nich byl dodatečně povolán středopolař Tomáš Hořava.Sparťan Dočkal má poraněné koleno, kvůli čemuž nehrál za letenský tým poslední dva zápasy. Také další středopolař Rada si poranil koleno v pátečním ligovém duelu s Hradcem Králové. Jarolím do středu pole dodatečně nominoval plzeňského Hořavu, který má na kontě pět reprezentačních startů. Naposledy hrál za národní celek před více než dvěma lety.

Až na Dočkala s Radou přijeli na sraz všichni nominovaní a nikdo další nemá zdravotní problémy. Za týmem se přijel podívat i stoper Tomáš Sivok, který ve výběru chybí kvůli zranění.

Jarolím nemá na přípravu týmu příliš mnoho času. Dnes odpoledne povede svůj první trénink národního mužstva, ve středu ho čeká v Mladé Boleslavi, odkud přišel k reprezentaci, první přípravný zápas s Arménií a hned v neděli v Praze úvodní utkání světové kvalifikace se Severním Irskem.

Jarolím převzal reprezentaci po Pavlu Vrbovi, který po neúspěšném vystoupení na červnovém evropském šampionátu ve Francii odešel do ruské Machačkaly.

Darida: Nováčci v reprezentaci? Čerstvá krev vždycky pomůže

Kadlec o přestupu do Sparty: Teď se dohadují kluby, až pak bude záležet na mně

Vydra: Doufám, že mě v Derby County po postupu neodkopnou jako ve Watfordu

Nováček Sýkora: Šanci chci uchopit za správný konec

Témata:  srazAUDIOreprezentaceSportFOTOČRfotbal