+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. srpna 2016 • 11:37

Nová éra reprezentace: Jarolím změnil jídelníček a zavedl měření tuku

TOP VIDEA
Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý Slavia letí do Astany bez Hušbauera. Budeme se snažit vybrat nejlepší sestavu, říká Šilhavý
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru ZLATÁ PÍŠŤALKA: Fraňkovi se nedařilo, měl vyloučit za surovou hru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nová kapitola startuje. Ale na rozkoukávání a postupné seznamování s novinkami není čas. Tohle je totiž reprezentační „rychlosraz“. Včera se tým poprvé sešel pod vedením Karla Jarolíma a ode dneška za pět dní jej čeká první ostrý zápas se Severním Irskem. Některé změny hráči zaznamenali už první den, například v jídelníčku.Asi nejvíc novinek čekalo na kuchaře Rudolfa Jurigu. Dokonce se NH hotelem, v němž jsou hráči jako tradičně ubytováni, nesl žert, že neví, co bude vařit, protože trenér Karel Jarolím z jídelníčku leccos proškrtal.

Zmizel rostbíf i vajíčka. Naopak ti, co znají Jarolíma ze Slavie, vědí, že se do popředí dostane například červená řepa. A samozřejmě přírodní kuřecí plátek, losos, těstoviny či rýže. A minimum omáček. „Já mám řepu rád,“ smál se Vladimír Darida. Pro něj to až tak velká změna nebude, jelikož musí dodržovat bezlepkovou dietu.

I on se ale včera večer po tréninku zúčastnil přednášky výživového poradce, který dorazil za hráči na osvětu. A dneska má dojít k vážení a měření podkožního tuku.

První Jarolímův trénink spláchl déšť. Hráči si ale užili i vodní lachtany

Všechno musí proběhnout ve zrychleném režimu. Jarolímovi předchůdci Michal Bílek či Pavel Vrba měli na přípravu na první soutěžní zápas od úvodního setkání s týmem deset měsíců, respektive sedm. Exboleslavský trenér má sedm, ovšem dnů. „Do prvního kvalifikačního zápasu je to opravdu krátká doba, i když reprezentační srazy jsou vždycky krátké. Ale je jasné, že těch přáteláků bylo víc. O to víc se musíme soustředit na věci při tréninku, abychom byli schopni to co nejvíce prodat,“ řekl Darida.

Moc jich ovšem nebude. Včera musela většina hráčů absolvovat klasickou pozápasovou přípravu, jelikož o víkendu nastupovala za své kluby. I proto to nebyl žádný „záhul“. Trénink navíc znepříjemnil hustý déšť a podmáčený terén, kvůli čemuž se hráči rozcvičili improvizovaně v útrobách strahovského stadionu.

Po příchodu na hřiště se tým rozdělil na dvě poloviny. Jedna, jež byla složena právě z hráčů, kteří v neděli hráli, lehce vyklusávala za dozoru kondičního trenéra. Ta druhá trénovala rychlé přihrávky na jeden dotek s dvěma balony a přesunem v prostoru mezi umělými panáky. Následně se přešlo na cvik s krátkými narážečkami.

Nový kouč reprezentace Karel Jarolím se stopkami v ruce sleduje první trénink svých svěřenců
Nový kouč reprezentace Karel Jarolím se stopkami v ruce sleduje první trénink svých svěřenců

Příprava pokračuje dnes, ovšem rovnou už předzápasovým tréninkem na přátelský duel s Arménií. A do nedělního zahajovacího utkání se Severním Irskem toho Jarolím s týmem taky nestihne příliš secvičit. „I tak se toho dá stihnout hodně. Zaměříme se na útočnou i obrannou fázi, do toho se přidá video. Trenér to do nás bude chtít dostat co nejdřív, pak záleží jen na nás, jestli to přeneseme i na hřiště,“ uvedl Darida.

Záložník Herty Berlín se chystá už na svůj čtvrtý kvalifikační cyklus. Dva z nich, kdy se bojovalo o EURO, skončily úspěchem, bitva o mistrovství světa se nepovedla. Jak by vypadal ideální průběh skupiny o start na MS v Rusku? „Nejspokojenější bych byl, kdybychom postoupili z prvního místa. Ale pokud nám to vyjde i z druhého, budeme rádi.“ Všichni v týmu vědí, že cesta přes Německo, favorita skupiny, bude těžká. S ostatními si Češi nesmějí dovolit ztráty. Především doma.

720p 480p 360p 240p
Darida: Nováčci v reprezentaci? Čerstvá krev vždycky pomůže

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze