Jarolím má hned rekord, předčil i Brücknera. Na gól nejdéle čekal Bílek

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Uběhly jen tři minuty a dvaačtyřicet vteřin a trenér Karel Jarolím zažil první radost z gólu ve funkci kouče národního týmu. Nejenže se tím mužstvo odpíchlo k povedenému výkonu proti Arménii a výhře 3:0, ale zároveň se nový šéf reprezentační lavičky zapsal do historie.

Jarolím je devátým trenérem českého týmu (Josef Pešice figuroval jen jako záskok) a žádný z nich se neradoval při své premiéře z úvodní trefy tak brzy. Ladislav Krejčí otevřel ve středečním duelu skóre už po necelých čtyřech minutách hry.

Tím byl překonán dosavadní rekord, který držel legendární Karel Brückner . Pod jeho vedením reprezentace skórovala v úvodním duelu s Maďarskem na turnaji na Kypru v únoru 2002. Tehdy se trefil v průběhu páté minuty Václav Koloušek.

Michal Bílek 351. Česko-USA 1:2

Ani Jarolímův předchůdce Pavel Vrba nečekal příliš dlouho, na jaře 2014 skóroval proti Norsku Tomáš Rosický už v 11. minutě. Naopak nejdelší čekání na gólovou radost zažil Michal Bílek. Ten dosud zůstává nejen jediným koučem, jehož tým se při jeho debutu střelecky neprosadil, zároveň se načekal až na závěru čtvrtého duelu, takže dlouhých 350 minut.

SESTŘIH: Česko - Arménie 3:0. Jarolímova premiéra a skvělý návrat Kadlece

Trenér čtvrtfinalistů EURO 2012 je zatím jediným mužem, který prohrál v úvodním kvalifikačním střetnutí svého angažmá. Jarolíma čeká ostrý start v neděli se Severním Irskem. Věří, že po slibném vstupu nového týmu nedojde k uspokojení.

„Výhra nad Arménií by pro nás měla být povzbuzením, že bychom do zápasu mohli jít v dobrém psychickém rozpoložení. Mluvím za sebe a troufnu si říct, že i za hráče, že nějaké usnutí na vavřínech nehrozí,“ prohlásil kouč.

Jarolím po výhře s Arménií: Ukázalo se, že máme inteligentní hráče