+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
21. září 2016 • 11:42

Island nebude v počítačové hře FIFA 17. Nabízíte málo, tvrdí funkcionář

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Kolín - Freiburg 3:4. Domácí ztratili třígólové vedení, hrálo se ve sněhu SESTŘIH: Kolín - Freiburg 3:4. Domácí ztratili třígólové vedení, hrálo se ve sněhu
Sparta - Litvínov: Hlinka hodil po ujíždějícím Gerhátovi hůl, gólu nezabránil Sparta - Litvínov: Hlinka hodil po ujíždějícím Gerhátovi hůl, gólu nezabránil
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří mezi týmy, které letos udělaly největší díru do světa. Přesto budete fotbalovou reprezentaci Islandu hledat v chystané edici počítačové hry FIFA 17 marně. Přestože společnost EA Sports, která populární hru produkuje, o senzačního čtvrtfinalistu EURO ve Francii stála, jednání však zkrachovala. „Když kupují práva, chtějí je skoro zadarmo,“ postěžoval si šéf islandského fotbalu Geir Thorsteinsson pro BBC.Kdo by nechtěl být v kůži Islandu a prožít s nimi znovu báječnou jízdu na evropském šampionátu. Alespoň na herní konzoli, nebo počítači. Jenže nic z toho nebude. Island zatím v předchozích vydání her série FIFA vždy chyběl, nyní se to mělo změnit.

Za odkoupení oficiální licence pro islandskou reprezentaci nabízelo EA Sports 15 tisíc dolarů (362 tisíc korun). Ale to připadá funkcionářům z ostrovní země málo. „Nemám pocit, že by jednání byly fér včetně nabídnuté částky,“ uvedl Thorsteinsson. „Jsem si jistý, že spoustu fanoušků by chtělo hrát s našim týmem poté, co jsme na šampionátu předvedli. Je to smutné i pro naše hráče – ale kritika jde za EA Sports," tvrdí funkcionář.

Ve FIFA 17 tak její hráči najdou 47 národních týmů, nechybí mistři Evropy z Portugalska, dostalo se i na Českou republiku, ze zahrnutých reprezentací je podle žebříčku FIFA postavená nejníž Indie (148. místo).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze