2. května 2017 • 14:20

Mladé fotbalistky vstoupily do ME. Česká sedmnáctka prohrála s Francií 1:2

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

České fotbalistky do 17 let zahájily domácí mistrovství Evropy porážkou 1:2 s Francií. Duel hraný v Plzni rozhodla dvěma góly Melvine Malardová, svěřenkyně trenéra Karla Rady už jen snížily zásluhou Gabriely Šlajsové.

Češky věděly, že pokud chtějí pomýšlet na postup z těžké skupiny, potřebují s Francií bodovat. Jenže ve 25. minutě daly hodně prostoru Malardové, která střelou z dálky otevřela skóre.

Stejná hráčka pak v 55. minutě zvýšila. Šlajsová sice vzápětí povedenou střelou pod břevno vykřesala naději, navíc Francie zahodila penaltu, ale Češky už na vyrovnání nedosáhly.

V pátek se český tým ve druhém vystoupení utká v Domažlicích se Španělskem.