+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. listopadu 2008 • 17:31

Rakousko už tuší Brücknerova nástupce

Autor:
Karel Brückner
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Sok předčil Čecha, Ederson zachránil City NEJ zákroky Premier League: Sok předčil Čecha, Ederson zachránil City
Klukům v Plzni se snad daří ještě líp beze mě, směje se Kubalík Klukům v Plzni se snad daří ještě líp beze mě, směje se Kubalík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nový šéf Rakouského fotbalového svazu Kurt Ehrenberger neskrývá svůj kritický pohled na práci hlavního kouče reprezentace Karla Brücknera. Dnes dokonce uvedl jméno možného nástupce českého trenéra.Pětasedmdesátiletý funkcionář plní roli dočasného prezidenta poté, co se v pátek překvapivě své funkce vzdal Friedrich Stickler. Nyní by si chtěl co nejdříve promluvit s Brücknerem, podívat se na jeho současnou smlouvu a říci mu, co se mu líbí a co ne.

Ehrenberger zároveň nevyloučil, že již po dalším utkání 19. listopadu proti Turecku by mohl být hlavní trenér odvolán. V hlavě už také nosí jako jeho možného nástupce jméno Dietmara Constantiniho, který naposledy působil na lavičce Austrie Vídeň. "Znám ho a vážím si ho. Vždycky dělal svou práci dobře," prohlásil před televizními diváky.

V emotivní debatě šéf ÖFB přiznal, že zatím nemá kvůli svému omezenému času v čele rakouského fotbalu žádný pracovní koncept. "To bych byl ale zázračné dítě, kdybych ho už měl," upozornil na hektické dny posledních dnů ve vedení svazu.

Českého kouče se naopak zastal prezident rakouské bundesligy a Ehrenbergerův zástupce Martin Pucher. "Máme hlavního trenéra a nebudu o datu jeho odvolání diskutovat. Nejsem z těch, kteří by měnili trenéra každé dva měsíce," dodal.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>
Klasická verze
Mobilní verze