+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. července 2009 • 13:40

Za tragédii šest měsíců vězení

Autor:
Dýmovnice zaplavily část fanoušků, kterám to ale nevadilo. Jsou přece mistry světa!
TOP VIDEA
EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík
VŠECHNA VIDEA ZDE

Manažer fotbalové reprezentace Pobřeží slonoviny Albert Kacou Anzouan dostal trest odnětí svobody na šest měsíců za to, že při březnovém utkání s Malawi nezvládl organizaci a na stadionu v Abidžanu bylo ušlapáno 22 lidí a dalších 130 bylo zraněno.Rozhodlo o tom dnešní soudní přelíčení v Abidžanu, při kterém byl Anzouan shledám vinným ze zabití. Státní zástupce požadoval dvojnásobný trest.

K tragédii došlo 29. března čtyřicet minut před výkopem, přesto se zápas odehrál podle plánu a domácí vyhráli 5:0. Hlavní příčinou bylo extrémně přeplněné hlediště stadionu pro 35.000 lidí, kam se údajně vměstnalo odhadem 50.000 fanoušků.

Diváci bez lístků zaplnili jeden ze sektorů a pod jejich vahou se zřítila zeď. Událost vyšetřovala i světová fotbalová federace FIFA, který ve středu potrestala Pobřeží slonoviny pokutou 50.000 švýcarských franků (asi 851 tisíc korun).

Rovněž rozhodla, že pro nejbližší duel kvalifikace o postup na mistrovství světa s Burkinou Faso bude kapacita snížena na dvacet tisíc lidí a sto metrů od arény musí být postaven plot, aby mohl být kontrolován průchod fanoušků na tribuny. Federace současně věnovala 100.000 švýcarských franků pozůstalým obětí.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze