+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
24. července 2009 • 13:40

Za tragédii šest měsíců vězení

Autor:
Dýmovnice zaplavily část fanoušků, kterám to ale nevadilo. Jsou přece mistry světa!
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Manažer fotbalové reprezentace Pobřeží slonoviny Albert Kacou Anzouan dostal trest odnětí svobody na šest měsíců za to, že při březnovém utkání s Malawi nezvládl organizaci a na stadionu v Abidžanu bylo ušlapáno 22 lidí a dalších 130 bylo zraněno.Rozhodlo o tom dnešní soudní přelíčení v Abidžanu, při kterém byl Anzouan shledám vinným ze zabití. Státní zástupce požadoval dvojnásobný trest.

K tragédii došlo 29. března čtyřicet minut před výkopem, přesto se zápas odehrál podle plánu a domácí vyhráli 5:0. Hlavní příčinou bylo extrémně přeplněné hlediště stadionu pro 35.000 lidí, kam se údajně vměstnalo odhadem 50.000 fanoušků.

Diváci bez lístků zaplnili jeden ze sektorů a pod jejich vahou se zřítila zeď. Událost vyšetřovala i světová fotbalová federace FIFA, který ve středu potrestala Pobřeží slonoviny pokutou 50.000 švýcarských franků (asi 851 tisíc korun).

Rovněž rozhodla, že pro nejbližší duel kvalifikace o postup na mistrovství světa s Burkinou Faso bude kapacita snížena na dvacet tisíc lidí a sto metrů od arény musí být postaven plot, aby mohl být kontrolován průchod fanoušků na tribuny. Federace současně věnovala 100.000 švýcarských franků pozůstalým obětí.

 Klasická verze
Mobilní verze