+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
3. března 2010 • 14:01

Nemáte Sport 1? Přípravu se Skoty neuvidíte

Autor:
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ani Nova, ani Česká televize nebude vysílat dnešní duel fotbalové reprezentace se Skotskem. Práva na prestižní souboj, který se zopakuje naostro až v kvalifikaci, získala stanice Sport 1. Tedy kanál, kterým většina domácností nedisponuje.Proč se utkání bude vysílat na Sport 1? Odpověď je jednoduchá. „Byli jsme nejrychlejší,“ řekl pro deniksport.cz produkční stanice Stanislav Jantoš.

Podle něj konkurence ČT a Nova, která mimochodem vlastní práva na domácí zápasy, ani nestihla zareagovat. „Naše nabídka byla okamžitě akceptována,“ těší ho.

» Utkání Skotsko - ČR budeme sledovat od 21:00 v podrobné ONLINE reportáži «


Přesnou částku Jantoš neprozradil také proto, že finální jednání vedlo vedení televize, které sídlí v Maďarsku.

„Od duelu Skotsko – Česko si však slibujeme, že bude první vlaštovkou. Protože o zápasy české reprezentace budeme usilovat i v budoucnu,“ svěřil se Jantoš s tím, že rozhodující slovo bude ale mít maďarská strana.

Na tiskové konferenci odpovídal novinářům spolu s trenérem Michalem BílkemNa tiskové konferenci odpovídal novinářům spolu s trenérem Michalem Bílkem


„Záleží na nich. My se odsud každopádně budeme snažit prosadit jakékoliv utkání s českým zástupcem,“ slíbil fotbalovým fanouškům.

Jenomže spousta z nich kanál Sport 1 nemá. Kdo nevyrazí do sport-baru nebo ke známým, národní tým neuvidí.

Rosický: Vím, že tým bude stát na mě »

„A právě proto bereme zápas se Skoty jako odrazový můstek, který přesvědčí diváky, aby si stanice Sport 1 a Sport 2 pořídili,“ doufá Jantoš.

Komentátorský tým vyrazil společně s českou výpravou do Glasgow, odkud chce českým příznivcům přinést veškeré aktuální informace o zdravotním stavu hráčů, taktických záměrech trenérů a také o celkové atmosféře na stadionu.

Spolukomentátorem přímého přenosu, který odstartuje na Sport 1 ve 20:45, bude bývalý reprezentant Radek Bejbl.

Trénink české reprezentace
Trénink české reprezentace

 Klasická verze
Mobilní verze