CELÝ SESTŘIH: Další výhra pro Slavii! Doma porazila Baník 3:1

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Dva zápasy, šest bodů! Fotbalová Slavia pod novým trenérem Beránkem vlétla do ligy naprosto skvěle. Tým, který minulý rok do poslední chvíle bojoval o záchranu, vyhrál v novém ročníku i druhý soutěžní zápas. Slavia zdolala na domácím hřišti Baník Ostrava 3:1 a momentálně vede ligu.

Už ve třetí minutě navázal na trefu z prvního utkání Milan Škoda a druhý gól přidal v 76. minutě Jaromír Zmrhal. Ostravský Jan Baránek sice o šest minut později snížil, ale rozhodující slovo měl domácí kapitán Martin Latka . Slavia porazila Baník po pěti letech a ukončila jeho sérii sedmi ligových duelů bez prohry.

Červenobílí povzbuzeni sobotní výhrou na Slovácku vstoupili do utkání hodně aktivně a rychle se ujali vedení. Trenér Miroslav Beránek si mohl gratulovat k tomu, že poprvé nasadil do základní sestavy záložníka Baéze. Argentinská posila napálila za vápnem odražený balon a Škoda jej hlavou umístil za ostravského gólmana Pavlenku. Dal svůj druhý gól v sezoně.

Baník v lize inkasoval po 281 minutách a v součtu s letní přípravou dokonce po 545 minutách. Z obdržené branky se chvíli vzpamatovával a Slavia působila první půlhodinu aktivnějším dojmem.

Po třiceti minutách se hosté oklepali, nakonec ale mohli jít do kabin dokonce s dvougólovým mankem, kdyby Škoda po centru další slávistické posily Vukadinoviče nemířil těsně mimo.

Po změně stran postupně Baník zvyšoval tempo a v 64. minutě ho dělily centimetry od vyrovnání. Greguš zakroutil přímý kop do břevna, od něhož se odrazil míč do brankáře Hrubeše a pak do zámezí.

Slezané se stále častěji tlačili dopředu a v 76. minutě nabídli Slavii po ztrátě ve středu pole brejk dvou na jednoho. Škoda si ke vstřelené brance připsal asistenci a skórující Zmrhal druhým ligovým gólem stylově oslavil sobotní 21. narozeniny.

Ostrava zápas ještě zdramatizovala, když se v 82. minutě trefil hlavou Baránek, ale hned za tři minuty se po standardce také hlavičkou poprvé po návratu do Slavie prosadil kapitán Latka. Červenobílým vyšla odveta za prohru 0:2 v posledním kole minulé sezony na Bazalech a nadšení fanoušci v Edenu po dlouhé době bouřlivě křičeli "Tak jsme první no a co!".

Slavia - Baník: Kompletní sestřih

Slavia Praha - Baník Ostrava 3:1 (1:0)

Branky: 3. Milan Škoda, 76. Zmrhal, 85. Latka - 82. Baránek. Rozhodčí: Marek - Vlasjuk, Peřina. ŽK: Baéz - De Azevedo, Greguš. Diváci: 7612.

Slavia: Hrubeš - Mikula (38. Nitrianský), Latka, Bílek, Juhar - Vukadinovič (79. Piták ), Baéz, Zmrhal, M. Černý - Milan Škoda - Balaj (58. Gecov ). Trenér: Beránek.
Ostrava: Pavlenka - Sukup, Frydrych, Baránek, Holzer (77. Petrus) - Kukec, Šichor, Greguš, De Azevedo (61. Štěpán) - Svěrkoš (46. Mensah) - Narh. Trenér: Svědík.

Slavia - Baník: Gól Milana Škody na 1:0

Slavia - Baník: Gól Jaromíra Zmrhala na 2:0

Slavia - Baník: Gól Jana Baránka na 2:1

Slavia - Baník: Gól Martina Latky na 3:1