CELÝ SESTŘIH: Sparta s Hradcem prohrávala, skóre otočil Lafata

0
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší, než Tanko?
Rock vs. Cataloni. Liverpool proti Londýnu v Oktagonu

VIDEO | Fotbalisté Sparty porazili v osmém kole první ligy nováčka z Hradce Králové 3:1 a v tabulce jsou s jednobodovým odstupem druzí za vedoucí Viktorií Plzeň. Pražský obhájce titulu sice na Letné prohrával po brance Tomáše Malinského, ale David Lafata dvěma góly a Josef Hušbauer skóre zápasu otočili.

Hosté: 6. Malinský

Domácí: Bičík – Kadeřábek, Brabec, Mario Holek, Nhamoinesu – Vácha – Konaté, Vacek (63. Dočkal), Hušbauer (78. Mareček), Krejčí (83. Breznaník) – Lafata (C).

Hosté: Koubek – Holeš, Chleboun, Rolko (C), Mareš – Križko, Kotiš (74. Černý) – Štípek, Malinský, Halilovič (83. Hable) – Shejbal (63. Dvořák).

Domácí: Štěch, Kováč, Matějovský, Dočkal, Mareček, Breznaník, Bednář

Hosté: Kuciak, Čermák, Plašil, Zorvan, Hable, Černý, Dvořák

Domácí: Hušbauer, Kadeřábek

Hosté: Mareš, Chleboun, Rolko

Hrubeš – Peřina, Pilný

Generali Arena

Sparta oproti čtvrtečnímu zápasu Evropské ligy v Neapoli udělala čtyři změny v sestavě. Na lavičce zůstali záložníci Mareček, Dočkal, Matějovský a stopera Kováče nahradil uzdravený Holek, který se do základu vrátil po téměř dvouměsíční pauze.

Hradec přijel na Letnou s nejhorším útokem v soutěži a naopak nastoupil proti nejpevnější obraně ligy, papírové předpoklady už ale v 6. minutě postavil na hlavu Malinský. Hostující záložník využil Shejbalovu přihrávku a připsal si první ligovou branku v kariéře.

Sparta poté přitlačila, vyrovnat se jí však podařilo se štěstím. Po Krejčího centru se míč od Konatého odrazil k Lafatovi, který se zblízka nemýlil a současně zavelel k domácímu náporu.

RYCHLÝ SESTŘIH: Sparta - Hradec Králové 3:1

Během série několika rohů nejprve hostující brankář Koubek vyrazil Vackovu tvrdou ránu, o chvíli později skončil Brabcův pokus na tyči. Ve 34. minutě ve velké šanci promáchnul Hušbauer, neujala se ani Váchova střela z dálky a Lafatův volej.

Druhý poločas Sparta začala tam, kde v prvním skončila a už v 48. minutě poslal obhájce titulu do vedení Lafata. Nejdřív sice z malého vápna přestřelil prázdnou branku, o chvíli později už však hlavou přidal svou pátou branku v sezoně a čtvrtou v posledních třech zápasech.

V 55. minutě už Sparta vedla o dva góly. Po kombinaci s Lafatou se o to postaral Hušbauer. Pak už domácí v klidu kontrolovali hru a šetřili síly na derby se Slavií, které je v Edenu čeká už příští sobotu.

Sparta - Hradec Králové - Gól Tomáše Malinského na 0:1

Sparta - Hradec Králové. Gól Davida Lafaty na 1:1

Sparta - Hradec Králové: Gól Davida Lafaty na 2:1

Sparta - Hradec Králové: Gól Josefa Hušbauera na 3:1

Velká radost Davida Lafaty po druhé brance do sítě Hradce.