Další remíza by byla na pistoli, hrozil se liberecký Pavelka

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Sedm remíz nasbíral v podzimní sezoně jejich král Slovan Liberec a to ho stahovala do dolní poloviny tabulky. V utkání s Bohemians Praha 1095 se skore přelévalo na obě strany, nakonec hosté vyhráli 4:2. „Další remíza by už byla na pistoli,“ otřepával se při této představě střelec prvního gólu zápasu liberecký záložník David Pavelka.

Hosté: 37. Pavelka, 62. Šural, 75. Delarge, 90+3. Delarge

Domácí: Švenger – Pauschek, Šmíd, Brabec, Šírl (46. Moravec) – Bartek, Jindřišek (C), Rada, Mosquera – Bratanovič – Mikuš (67. Lietava).

Hosté: Kolář – Mudra, Pokorný, Pimpara (46. Karišik), Fleišman (C) – Delarge, Obročník (85. Soungole), Pavelka (54. Luckassen), Ďubek, Frýdek – Šural.

Domácí: Havránek, Kalina, Krch, Cseh, Moravec, Nerad, Lietava

Hosté: Hroššo, Karišik, Jarolím, Kolár, Soungole, Hadaščok, Luckassen

Domácí: Rada

Hosté: Obročník, Ďubek

Hrubeš – Kotík, Arnošt

Ďolíček, Praha - Vršovice

Už v 6. minutě napálil v dobré pozici tyč. „Měl jsem to proměnit,“ nevymlouval se.  Napravil to ve 37. minutě, kdy ho do brejku vyslal nepochopitelným zkratem nejzkušenější hráč domácích stoper Erich Brabec, který posílal hlavou malou domů. „To se nedalo nedat,“ uznal Pavelka, že zahodit takovou šanci by byl smrtelný hřích.

Bohemians 1905 - Liberec: Gól Davida Pavelky

Jenže domácí do poločasu vyrovnali. „Z první šance dali gól,“ postěžoval si Pavelka. A na začátku druhé půle šli klokani dokonce do vedení. A Pavelka střídal. „Dostal jsem do pánve a nešlo to rozběhat.

Cítil jsem, že je potřeba plnohodnotný hráč,“ uvolnil místo Kevinu Luckassenovi, po jehož akci Liberec vyrovnal. „Je to dobrý žolík,“ pochválil jeho přínos Pavelka.

A v závěru se dvakrát se prosadil konžský legionář Dzon Delarge. Pavelka všechno sledoval z lavičky. Tři body náramně přivítal. „Kdyby přišla osmá remíza, tak by to bylo na pistoli. I když po té penaltě bychom bod možná brali,“ přiznal.

Bohemians 1905 - Liberec: Rychlý sestřih