CELÝ SESTŘIH: Plzeň porazila Bohemians 2:1 a je opět v čele

0
PRVNÍ DOJEM: Bestiální Kacetl. Není člověk, ale robot
Penalty ve šlágrech? Křapka měl proti Krejčímu namále, Chorý pádu přidal

Fotbalisté Plzně v 15. kole první ligy porazili 2:1 Bohemians 1905 a vrátili se na první místo tabulky o bod před Spartu a dva body před Jablonec, s nímž se utkají za týden. Viktoria doma vedla po penaltě Hořavy a vlastní brance Jindřiška, který z přímého kopu poté alespoň za hosty snížil. Utkání jsme sledovali v PŘÍMÉM PŘENOSU na iSport.cz

Plzeň začala aktivně a snažila se napravit minulé zaváhání v Jihlavě. Jenže Pražané dobře bránili a v křídelních prostorech se snažili zdvojovat rychlonohé Pilaře s Petrželou. Když už se domácím povedl obranný blok Bohemians překonat, vázla finální fáze.

"Klokani" však nepřijeli do Plzně jen bránit, naopak několikrát si díky standardních situacím vytvořili tlak a na delší čas donutili domácí zůstat na obranné polovině. Ani jim se však nedařilo akce úspěšněji zakončovat. V dobré pozici byl po nakrátko rozehraném rohu zejména Krch, ale na centr těsně nedosáhl. Plzeň zahrozila Hrošovským, který však svou tvrdou střelu z dálky opřel jen do břevna.

Ve 31. minutě už se Plzeň dočkala. Tecl prostrčil míč za obranu na Pilaře, kterého zezadu přistrčil rukou Pauschek a rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si vzal Hořava, brankář Švenger sice vystihl směr, nicméně na umístěnou střelu těsně nedosáhl.

Plzeň - Bohemians 1905: Pilařův pád a Hořavova penalta na 1:0

Plzeň - Bohemians 1905: Vlastní gól Josefa Jindřiška na 2:0

69 PLZ-BOH Gól Josefa Jindřiška na 2:1

Inkasovaný gól hosty otřásl a o chvíli později Cseh při brejku domácích na poslední chvíli zabránil přihrávce na Tecla, který by mohl střílet do okryté branky. Hrošovského další ránu zase musel zneškodnit Švenger. Bohemians však přeci jen mohli ještě do poločasu srovnat, když si na přetažený roh na zadní tyč naskočil volný Mosquera, ale trefil hlavou jen břevno.

Hned po změně stran mohl zvýšit Tecl. Po hezké přihrávce postupoval na gólmana, Švenger však opět dobře zasáhl. Na druhé straně protáhl Kozáčika nebezpečnou ranou Rada. V 52. minutě vyšel Plzni brejk, do kterého se zapojil i stoper Procházka. Kovařík ho hledal ve vápně, reprezentační obránce sice centr podběhl, ale za ním běžící Jindřišek si smolně srazil míč do vlastní branky.

Hráči Bohemians se však nevzdali a Mosquera vybojoval v 68. minutě faul těsně před pokutovým územím Plzně. K přímému kopu se postavil tradiční exekutor Jindřišek a střelou po zemi prostřelil děravou plzeňskou zeď, když míč do branky ještě tečoval Petržela. Pro hosty to byl první gól po 290 minutách. Víc už ale Plzeň hostům nedovolila, naopak Pilař s Petrželou mohli ještě vedení navýšit.

15. kolo první fotbalové ligy:

Viktoria Plzeň - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky: 31. Hořava z pen., 52. vlastní Jindřišek - 68. Jindřišek. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Kříž. ŽK: Hořava - J. Rada, Pauschek. Diváci: 10.430.

Plzeň: Kozáčik - Řezník, Hejda, Procházka, Kovařík - Vaněk, Hrošovský - Petržela (90. Rajtoral), Hořava (86. D. Kolář), Pilař - Tecl (69. Holenda). Trenér: M. Koubek.

Bohemians: Švenger - Pauschek, Krch, Cseh, Šírl - Jindřišek (89. Šmíd), J. Rada - Moravec, Bratanovič (76. Bartek), Mosquera (84. Engelmann) - Mikuš. Trenér: Pivarník.

Plzeň - Bohemians 1905: Parádní střela Hrošovského

Plzeň - Bohemians 1905: Povedená patička Jakuba Rady

Brankář Bohemians Milan Švenger se zlobí na Václava Pilaře, poté co neustál souboj s obráncem Pauschekem

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41
7. Teplice 30 9 11 10 41:37 38
8. Bohem. 1905 30 10 8 12 35:41 38