CELÝ SESTŘIH: Budějovice porazily Teplice 2:0 a jsou mimo pásmo sestupu

Autor: iSport.cz
0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Českých Budějovic porazili v posledním podzimním kole první ligy Teplice 2:0 a v neúplné tabulce se posunuli z patnáctého místa mimo sestupové příčky na jedenáctou pozici. Dynamo rozhodlo o výhře v druhé půli, kdy se trefili Michal Škoda a z penalty Jakub Hora. Teplice potvrdily, že se jim venku nedaří, na hřištích soupeřů získaly v ligové sezoně jen čtyři body za remízy. Zápas jsme sledovali v exkluzivním PŘÍMÉM PŘENOSU na iSport.cz

"Velká spokojenost, máme 18 bodů. S tím ziskem spokojenost, ale netěší mě 30 inkasovaných gólů. To je úkol přes zimu zapracovat na defenzivě," řekl kouč českobudějovického nováčka soutěže Luboš Urban.

Oba trenéři udělali oproti poslednímu duelu z různých důvodů čtyři změny v základní sestavě. Jihočeši nastoupili s ofenzivní jedenáctkou, Teplice zase nasadily navrátilce Salamiho, kterému disciplinární komise změnila zbytek trestu za podmíněný.

Dynamo inkasovalo v úvodní polovině ligy nejvíce branek ze všech šestnácti týmů (30), proti vyhlášené teplické ofenzivě ale bránilo spolehlivě. Hosté sice o něco víc drželi míč, jenže k nebezpečným šancím se dlouho vůbec nedostávali.

Naopak v opatrném úvodním dějství jako první zahrozily České Budějovice. V 21. minutě si naskočil na roh Novák a brankář Grigar se musel natahovat, aby vyrazil míč mimo.

Hosté měli v první půli jedinou šanci poté, co domácí gólman Křížek nedůrazně vyboxoval balon před sebe a Litsingi jen těsně minul odkrytou branku. Ještě před přestávkou přišli Severočeši o zraněného kapitána Kroba, kterého vystřídal Urma.

"Do zápasu jsme vstoupili s některými absencemi, bohužel v průběhu se to zvýraznilo, takže jsme se dostali trochu do stavu nouze. Nicméně si myslím, že některé pasáže zápasu z naší strany nebyly vůbec špatné. V první půli ho ovlivnily dvě velké šance, které jsme měli proměnit," litoval teplický trenér Zdeněk Ščasný.

"První poločas byl vyrovnaný, ale my jsme nebyli spokojení a v pauze jsme zvýšili hlas. Řekli jsme, že hrajeme o život, potřebujeme tři body," uvedl domácí kouč Urban.

České budějovice - Teplice: Gól Michala Škody

Po změně stran se hra rozhýbala. Svižnější fotbal předznamenala v 47. minutě nepříjemná rána hostujícího Jablonského. Vzápětí mohlo udeřit na opačné straně, ale Linhart z dorážky přestřelil odkrytou branku.

V 56. minutě už domácí slavili, když na třetí pokus dotlačili balon do sítě. Lengyelovu střelu zpoza vápna i Benátovu dorážku ještě Grigar zlikvidoval, ale na Škodův pokus do prázdné branky už nemohl dosáhnout.

"Určitě to šlo nedat. Když koukám na ty fotbaly, i já sám jsem už spoustu šancí nedal. Takže jsem rád, že jsem to dal," řekl s úsměvem Škoda. "Náš pohled před zápasem byl, že jestli můžeme inkasovat, tak pouze ze standardek. A my jsme dostali branku z autu, kdy je Lengyel volný na velkém vápně. Neuvěřitelná věc," litoval hostující kouč Ščasný.

Teplice okamžitě přidaly, ale z chvilkového zámku se neprosadily. Naopak druhý gól mohl přidat Kalod, který po centru z voleje těsně minul. Hosté v závěru nasadili uzdraveného Vachouška a dlouhými nákopy zjednodušili hru. Po jednom z centrů v 83. minutě měli blízko k vyrovnání, ale Litsingiho hlavičku z bezprostřední blízkosti zázračně chytil Křížek.

Dynamo už tlak hostů ustálo a v nastavení potvrdilo tři body. Po faulu na Vošahlíka se z penalty nemýlil Hora. "Z prvního pohledu mi přišlo, že Vošahlík spíš kopnul Lüftnera. Rád to uvidím na videu," řekl teplický brankář Grigar.

Jeho tým potřebuje na jaře zlepšit výkony venku. "Máme pár zkušených a pár mladých hráčů. Ta tíha by měla ležet na těch zkušených, ale ti to v některých důležitých zápasech nezvládají. Proto neopakujeme výkony z domácích zápasů venku," hledal příčiny kouč Ščasný.

16. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 2:0 (0:0)

Branky: 56. Michal Škoda, 90.+2 Hora z pen. Rozhodčí: Kovařík - Blažej, Kříž. ŽK: Vošahlík, Hanzlík, Kalod - Vůch, Ljevakovič. Diváci: 2101.

Č. Budějovice: Křížek - Hora, Lengyel, P. Novák, Hanzlík - Kladrubský - Linhart (55. Vošahlík), Benát (78. Herzán), Hála (89. Brunclík), Michal Škoda - Kalod. Trenér: Urban.

Teplice: Grigar - Vondrášek, Lüftner, Jablonský, Krob (36. Urma, 79. Vachoušek) - Ljevakovič, Takács - Litsingi, Melunovič, Vůch - Salami (64. Chukwuma). Trenér: Ščasný.

České budějovice - Teplice: Šance Zdeňka Linharta

České Budějovice - Teplice: Šance Pavla Nováka

České budějovice - Teplice: Šance Litsingiho (30)

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64