CELÝ SESTŘIH: Slavia dvakrát prohrávala. S Teplicemi remizovala 2:2

Autor: isport.cz, ČTK
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté pražské Slavie remizovali v 18. kole první ligy s Teplicemi 2:2 a ani jeden z týmů tak nevyužil šanci poskočit na páté místo tabulky. Severočeši dvakrát vedli po premiérových brankách Romana Potočného v nejvyšší soutěži, i když druhá zřejmě neměla platit, za červenobílé ale pokaždé srovnal nejlepší ligový střelec Milan Škoda, podruhé s přispěním vlastní trefy gólmana. Teplice se tak ani pod vedením bývalého slávistického kouče Petra Rady nedočkaly první venkovní výhry v této ligové sezoně. Pražané protáhli neporazitelnost na osm kol.

Oba týmy vstoupily do jara vítězstvím a na jejich hře bylo sebevědomí patrné. V teplickém dresu se činila zimní posila Potočný. Nejprve se ještě třiadvacetiletý útočník zastřeloval, ale ve dvanácté minutě už se prosadil, když ranou pod břevno z dvaceti metrů ztrestal slávistickou chybu ve středu pole. Ve čtvrtém ligovém utkání oslavil premiérový gól.

Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat. V devatenácté minutě nacentroval do vápna Hrubý a nabíhající Škoda povedenou hlavičkou navázal na hattrick z minulého kola v Liberci. Slávistický útočník si připsal dvanáctý gól v ligové sezoně a osamostatnil se na čele tabulky kanonýrů.

CELÝ SESTŘIH: Slavia – Teplice 2:2

Jenže za čtyři minuty měl opět navrch útočný hrot hostů Potočný, který po nakrátko rozehraném rohu napálil míč nechytatelně pod břevno. Gól ale podle všeho neměl platit, protože teplický kapitán Vachoušek, bývalý hráč Slavie, přihrával Potočnému s největší pravděpodobností už z autu. Deset minut před pauzou mohl Škoda souboj obou útočníků znovu srovnat. Pálil pohotově mezi nohy, ale Grigar stihl míč ztlumit.

Do druhé půle vstoupila Slavia drtivým náporem a Teplice se nemohly dostat ani k půlící čáře. Severočeši nejprve přežili tři stoprocentní šance, když Deliho zakončení vyrazil Grigar, Zmrhal napálil jen tyč a následný centr tečoval hostující Lüftner na břevno vlastní branky.

V 55. minutě už ale přetížená teplická defenziva kapitulovala. Do prodlouženého centra se akrobaticky položil Škoda a míč se od břevna odrazil do Grigara, který si jej srazil do vlastní branky.

V minulé sezoně slávisté od Teplic doma utržili historicky nejhorší debakl 0:7, tentokrát ale sahali po třech bodech. Nejprve marně žádali penaltu, pak mohl dát třetí gól Škoda, jenže po závaru minul. Rozhodnout mohl na druhé straně Potočný, ale po střele z přímého kopu mu hattrick překazil Hrubeš.

Slavia Praha - FK Teplice 2:2 (1:2)

Branky: 19. a 55. Milan Škoda - 12. a 23. Potočný. Rozhodčí: Zelinka - Peřina, Hock. ŽK: Piták, V. Vukadinovič - Jablonský, Ljevakovič, Potočný, Matula, Hora. Diváci: 6221.

Slavia: Hrubeš - Mikula, Latka, Bílek, Tamás (90. Boudjemaa) - R. Hrubý, Deli - V. Vukadinovič (70. Prošek), Piták (79. Červenka), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, Jablonský, Matula - Ljevakovič - Vůch, Litsingi (79. Takács), Vachoušek, Nivaldo (65. Vondrášek) - Potočný (90. Salami). Trenér: P. Rada.

Fotbalisté Teplic dvakrát na Slavii vedli, ale nakonec uhráli jen bod za remízu 2:2.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41
7. Teplice 30 9 11 10 41:37 38
8. Bohem. 1905 30 10 8 12 35:41 38