CELÝ SESTŘIH: Boleslav opět ztratila, v Brně prohrála 0:1

Autor: iSport.cz
0
Jarůšek nechtěl hattrick: Stálo by to peníze, smál se. Jágr mu hokejky nevrátil
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

Fotbalisté Mladé Boleslavi prohráli ve 24. kole první ligy v Brně 0:1 a v nejvyšší soutěži potřetí za sebou nezvítězili. O vítězství Zbrojovky rozhodl ve 12. minutě proměněnou penaltou Miroslav Markovič. Čtvrtí Středočeši mají v neúplné tabulce na pátou Duklu už jen tříbodový náskok, naopak Brno ukončilo sérii dvou proher a je deváté.

CELÝ SESTŘIH: Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:0

Brňané byli celý úvodní poločas aktivnější, soupeře přehrávali ve středu pole a také se dostávali častěji do koncovky. Většinu útočných akcí zakládal Zavadil, jemuž dobře sekundoval Pašek a do útočení se po pravé straně často zapojoval i obránce Jugas. Už v osmé minutě se dostal k zakončení Radek Buchta, ale těsně minul branku. O tři minuty později Zavadila srazil v šestnáctce Navrátil a nařízenou penaltu Markovič bezpečně proměnil.

Brno - Mladá Boleslav: Penalta Miroslava Markoviče 1:0

I když hosté po inkasované brance otevřeli hru, jejich ofenzivní snaze chyběl nápad a za celý poločas brankáře Melichárka vážněji neohrozili. Naopak Brňané byli nebezpečnější. Po akci Jugase se ocitl sám před brankářem Hruškou Pašek, jemuž ale míč při zpracování spadl na ruku.

Mladoboleslavský trenér Jarolím se pokusil o přestávce oživit mdlý výkon svých svěřenců nasazením Štohanzla a Kysely. Hosté po těchto změnách získali územní převahu, zpřesnili kombinaci a dostali Zbrojovku pod tlak. Po hodině hry se také dostali hosté k vážnějším příležitostem, když dvakrát zahrozil Skalák. Přízemní střelu však Melichárek kryl a Skalák nevyzrál na brněnského gólmana ani za devět minut po trestném kopu.

V 75. minutě se po střele Zahustela míč odrazil od brněnské tyče a při další šanci stačil Melichárek v poslední chvíli vyrazit Wágnerovu střelu. Brno už těsné vítězství ubránilo a ve vzájemných duelech se dočkalo prvního vítězství po šesti zápasech.

Brno - Mladá Boleslav: Melichárek vyrazil Wágnerovu tutovku na tyč

Brno - Mladá Boleslav: Tyč Ondřeje Zahustela

Brno - Mladá Boleslav: Přímý kop Jiřího Skaláka

Brno - Mladá Boleslav: Ostrý faul Michala Ďuriše

24. kolo první fotbalové ligy:

Zbrojovka Brno - FK Mladá Boleslav 1:0 (1:0)

Branka: 12. Markovič z pen. Rozhodčí: Lerch - Blažej, Fišer. ŽK: Lutonský - Navrátil, Ščuk, Šisler, Ďuriš. Diváci: 3782.

Brno: Melichárek - Jugas, Košťál, Schuster, Keresteš - Pašek, R. Buchta (78. Malík), Zavadil, Kopúnek, Sýkora (64. Moukanza) - Markovič (71. Lutonský). Trenér: Kotal.

M. Boleslav: Hruška - Bořil, Navrátil, Šisler (46. Kysela), Koch - Ščuk, Vacek - Skalák, Magera (46. Štohanzl), Ďuriš (69. Zahustel) - Wágner. Trenér: K. Jarolím.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41