CELÝ SESTŘIH: Příbram porazila Hradec 3:2. Pomohl jí i sudí

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté předposledního Hradce Králové ve 24. kole první ligy proti Příbrami ztratili dvoubrankový poločasový náskok a doma prohráli 2:3. Východočeský nováček, který hrál od 54. minuty bez vyloučeného Marka Plašila, ztrácí už pět bodů na čtrnáctý Liberec. Gól z penalty a ze hry vstřelil domácí Pavel Dvořák, stejné bilance dosáhl i Martin Zeman, i když jeho první branka padla po sporném pokutovém kopu, když údajně rukou zahrál domácí Plašil. Vítězný gól dal v 80. minutě Tomáš Pilík. Příbram poskočila na osmou pozici.

CELÝ SESTŘIH: Hradec Králové - Příbram 3:2

Hradec si v úvodu vypracoval několik šancí hlavně ze standardních situací. Po zajímavě rozehraném rohu například zamířil těsně vedle Halilovič. "Votrokům" se aktivita vyplatila ve 12. minutě. Hájovský v pokutovém území nedovoleně zastavil Dvořáka a sám faulovaný útočník nařízenou penaltu s přehledem proměnil.

Vzápětí mohl srovnat Fillo, ale brankář Koubek jeho hlavičku výborně vytěsnil. Ve 21. minutě už vedl Hradec o dvě branky po velké chybě Zápotočného. Příbramský kapitán nezpracoval míč, k němuž se dostal Dvořák a po kličce brankáři Kelemenovi znovu skóroval. Nejlepší střelec Hradce si zlepšil ligovou bilanci v sezoně na devět zásahů.

Ve 30. minutě dostala možnost zahrávat penaltu také Příbram, jenže Bednářovu střelu doprostřed branky vyrazil Koubek.

Komplikace pro domácí přišly až po změně stran. V 54. minutě dostal Plašil hru rukou v šestnáctce druhou žlutou kartu a musel předčasně ze hřiště. Podle opakovaných záběrů iSport TV, se ale o ruku nejednalo. S následným druhým pokutovým kopem hostů už si poradil Zeman.

Hradec Králové - Příbram: Gól Martina Zemana z penalty na 2:1

Šéf pravidlové komise FAČR a delegát zápasu Jiří Kureš

"Z dostupných záběrů není zřejmé, zda se hráč Hradce dopustil nedovolené hry rukou v pokutovém území. Máme k dispozici jediný záběr, z nějž není možné inkriminovanou situaci rozklíčovat a věc je v tuto chvíli složité posoudit."

Středočeši měli v početní výhodě velkou převahu, kterou poprvé zužitkovali v 70. minutě. Zeman snadno přešel přes Holeše a přesnou střelou k tyči vyrovnal. Za deset minut dokonal obrat šťastně Pilík: z velkého úhlu nastřelil Shejbala a od jeho ruky se míč odrazil do sítě. Příbram venku v lize zvítězila poprvé od září, kdy uspěla na hřišti druhého nováčka z Českých Budějovic.

Hradec Králové - Příbram: Gól Tomáše Pilíka na 2:3

Hradec Králové - Příbram: Neproměněná penalta Romana Bednáře

Hradec Králové - Příbram: Gól Pavla Dvořáka na 2:0

Hradec Králové - Příbram: Gól Pavla Dvořáka z penalty na 1:0

Hradec Králové - Příbram: Signál Hradce

24. kolo první fotbalové ligy:

FC Hradec Králové - 1. FK Příbram 2:3 (2:0)

Branky: 12. z pen. a 21. P. Dvořák - 55. z pen. a 70. Zeman, 80. Pilík. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Plašil - Matějů, Pilík. ČK: 54. Plašil. Diváci: 2900.

Hradec: T. Koubek - Holeš, Križko, Chleboun, Plašil - Trubač (77. Vaněček), P. Černý (85. Rolko) - Štípek, Halilovič (57. Shejbal), Čermák - P. Dvořák. Trenér: Barborík.

Příbram: Kelemen - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Hnaníček, Suchan (78. Krameš) - Pilík (86. Moulis), Fillo (90.+2 Tregler), Zeman - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72
2. Sparta 30 21 4 5 57:20 67
3. Jablonec 30 19 7 4 58:22 64
4. Ml. Boleslav 30 13 7 10 43:34 46
5. Příbram 30 12 7 11 40:45 43
6. Dukla 30 11 8 11 34:40 41