CELÝ SESTŘIH: Situace Slavie je kritická. V Jablonci prohrála 1:2

0
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

Fotbalisté Jablonce porazili v 25. ligovém kole pražskou Slavii 2:1. Domácí poslal zkraje utkání do vedení Filip Novák, v jedenácté minutě sice srovnal Milan Škoda, ale v 62. minutě rozhodl Martin Pospíšil. Jablonečtí tak napravili minulou porážku na Dukle a nejméně do neděle se přiblížili druhému týmu tabulky Spartě na rozdíl jednoho bodu. Slavia potřetí za sebou prohrála, na výhru čeká už osm kol a na sestupové příčky má nyní náskok šesti bodů.

Slávisté nastoupili bez stále zraněných opor Latky se Zmrhalem a začali nejhůře, jak mohli. Po centru ze strany nechali ve vlastním vápně u zadní tyče volného obránce Nováka a ten střelou z první k tyči už ve čtvrté minutě otevřel skóre. Levý bek Baumitu potvrdil pověst nejlepšího kanonýra svého týmu a dal jubilejní desátý gól v této ligové sezoně.

Hosty ale inkasovaná branka nijak neotřásla a už za sedm minut srovnali. Na rohový kop si naskočil Škoda a přesnou hlavičkou k tyči překonal Hrubého. Patnáctým gólem v tomto ročníku nejvyšší soutěže se osamostatnil v čele střelecké tabulky před sparťanem Davidem Lafatou. Jablonec na jaře doma inkasoval vůbec první branku.

CELÝ SESTŘIH: Jablonec - Slavia 2:1

Slavia v dalších minutách potvrzovala, že se jí lépe hraje proti papírově silnějším týmům. Po půlhodině mohl otočit stav Piták, který byl proti svému bývalému klubu viditelně nažhavený, ale z dobré pozice přestřelil. Severočeši pak v závěru poločasu zahrozili z rohu, po němž Pernica hlavičkoval těsně nad.

Po změně stran začal aktivně Jablonec, ale Novák z úhlu míč do sítě neprotlačil a podruhé v utkání neskóroval. Domácí se tak dočkali vedoucí trefy až v 62. minutě, kdy z hranice vápna napřáhl Pospíšil a jeho křížná střela zapadla k tyči.

Za dvě minuty doklepl balon do odkryté branky Kopic, ale gól zřejmě kvůli předešlému faulu neplatil. Jablonečtí se neprosadili ani z další šance, když osamocený Doležal hlavičkoval mimo. Slavia se v závěru snažila o vyrovnání, ale k vážnější šanci se vůbec nedostala.

25. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - Slavia Praha 2:1 (1:1)

Branky: 4. F. Novák, 62. M. Pospíšil - 11. Milan Škoda. Rozhodčí: M. Paták - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Piták, Baéz, Mikula (všichni Slavia). Diváci: 4230.

Jablonec: V. Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, F. Novák - Greguš, Hübschman - Masopust (64. Mingazov), M. Pospíšil (90. Rossi), Kopic (89. Šabala) - Doležal. Trenér: Šilhavý.

Slavia: Berkovec - Švec, Bílek, Fialka, Mikula (78. Červenka) - Baéz (70. R. Hrubý), Deli - V. Vukadinovič, Piták (64. Kenija), Tamás - Milan Škoda. Trenér: Beránek.