CELÝ SESTŘIH: Klokani loupili na Letné, Sparta brala bod za remízu 1:1

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté Sparty se rozloučili se Synot ligou domácí remízou s 1905 1:1. Hosté vedli po trefě Bratanoviče, bod Letenským zajistil kanonýr Lafata. Ten se s 20 brankami stal počtvrté nejlepším střelcem nejvyšší soutěže.

Domácí museli udělat hned dvě změny v obvyklé obranné sestavě, protože kvůli červené kartě nemohl nastoupit Costa a zranění vyřadilo ze hry stopera Brabce. V základní jedenáctce je nahradili Podaný a zkušený Kováč, který ale už po deseti minutách musel odstoupit a místo něj nastoupil Švejdík.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Bohemians 1905 1:1

První poločas se hrál v režii Sparty, která se ale v zakončení trápila. Nejprve Kadlec v 10. minutě netrefil odkrytou branku, pak neuspěl ani Lafata, který se po souboji s Havlem marně dožadoval penalty. Po půlhodině hry si Dočkalovu přihrávky málem srazil do vlastní branky stoper Šmíd a chvíli nato se po Kadeřábkově pokusu zblízka vyznamenal gólman Zlámal.

Místo toho udeřilo na druhé straně, když Bratanovič dostal míč za obranu a přeloboval vybíhajícího brankáře Štěcha. Slovinský útočník navázal na hattrick z minulého kola proti mistrovské Plzni a připsal si pátý zásah v posledních třech zápasech.

Sparta po přestávce posílila ofenzivu výměnou Konatého za Krejčího a pokračovala v územní převaze, která však přinesla pouze zblokovaný pokus Kadlece. Střelecké trápení domácích mohl v 65. minutě potrestat po rychlém brejku Rada, vychytal ho však Štěch.

Letenští se nakonec přece jen dočkali. V 77. dorazil Marečkův přízemní centr do prázdné branky Lafata a dvacátou trefou v sezoně si zajistil korunu pro krále střelců. Milana Škodu ze Slavie, který dnes vyšel naprázdno, porazil o jeden gól a pořadí kanonýrů ovládl už počtvrté.

30. kolo první fotbalové ligy:
Sparta Praha - Bohemians Praha 1905 1:1 (0:1)
Branky: 77. Lafata - 37. Bratanovič. Rozhodčí: Orel - Moláček, Kubr. ŽK: Dočkal, Holek - Gajič, Šmíd, J. Rada, Zlámal. Diváci: 9330.

Sparta: Štěch - Kadeřábek, Kováč (10. Švejdík), Holek, Podaný (68. Mareček) - Kadlec, Vácha, Matějovský, Dočkal, L. Krejčí (46. Konaté) - Lafata. Trenér: Ščasný.
Bohemians 1905: Zlámal - Havel, Škerle, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek, Gajič (86. Mosquera), Bartek (90. Kalina) - Bratanovič (75. Lietava), J. Rada. Trenér: Pivarník.

Sparta - Bohemians: Gól Davida Lafaty na 1:1

Sparta - Bohemians: Zákrok Marka Štěcha proti Jakubu Radovi

Sparta - Bohemians: Gól Elvise Bratanoviče na 0:1

Sparta - Bohemians: Šance Davida Lafaty

Sparta - Bohemians: Šance Václava Kadlece

1. Plzeň 30 23 3 4 70:24 72