1. srpna 2015 • 19:12

CELÝ SESTŘIH: Bednář dal dva góly, Příbram skolila Olomouc

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Zatímco před týdnem fotbalisté Olomouce v nastavení vybojovali bod v Teplicích, tentokráte v závěru o body přišli. Příbram dvěma góly v nastavení vybojovala výhru 3:1, kterou dvěma góly zařídil Roman Bednář.

"Hodnotí se mi to těžce. Za první půli a za celkový výkon jsme si nezasloužili prohrát. Body v nastavení jsme vydolovali v Teplicích, nyní jsme o ně v nastavení přišli," litoval trenér Sigmy Leoš Kalvoda.

"V závěru to bylo o štěstí, Sigma to zažila minulý týden v Teplicích, kdy získala bod, dnes o něj přišla. Soupeře je mi líto, odvedl výborný výkon, ale pro nás jsou ty body velmi důležité po domácí prohře s Jabloncem," reagoval kouč Příbrami Pavel Tobiáš.

Domácí začali tlakem, ve 3. minutě pálil z křídla Hála a brankář Hruška jen sledoval, jak míč těsně přeletěl břevno. O dvě minuty později ale ukázala drápky i Příbram, brejk Štípka hasil odvážným vyběhnutím brankář Reichl.

Pak se ale zase na domácím trávníku tlačila dopředu Sigma a v 9. minutě Hruška reflexivně vyrážel Vašíčkovu hlavičku. O chvíli později byli domácí ještě blíže ke gólu, Navrátilův pokus ramenem skončil na tyčce a odražený míč chytil Hruška.

Příbram využívala chyb Hanáků v rozehrávce, po vysunutí Bednáře opět zachraňoval Reichl. Hrál se ofenzivní fotbal, Vašíček běžel sám na Hrušku, v poslední chvíli jej o míč připravil skluzem vracející se Sus.

Pak se defenzívy srovnaly, až po půlhodině opět hrozil hlavou Bednář, tribuny Androva jen zahučely. O osm minut později další hlavička Bednáře o centimetry minula branku.

Do druhé půle opět vlétla aktivně Sigma, Halenár pálil z ostrého úhlu příliš vysoko. V 58. minutě už ale Andrův stadion bouřil. Halenár parádně vysunul aktivního Navrátila, který se trefil přesně k tyči.

Vedení Hanákům ale nevydrželo ani deset minut. Halenár ztratil míč na půli hřiště, Rezek vysunul aktivního Bednář, který se tentokráte nemýlil a tvrdou střelou na přední tyč srovnal.

Příbram byla velmi silná ve standardkách a v 79. minutě málem skóroval na zadní tyči Brandner, jehož hlavičku odkopl z brankové čáry Šindelář. V nastavení se však hosté dočkali, když se hlavou po rohu prosadil Hnaníček. Navíc vzápětí fauloval Vepřek a Bednář proměnil nařízenou penaltu. Třetím gólem v sezoně se tak dotáhl na Doška na čele tabulky střelců.

"Roman Bednář byl zlomovým hráčem, jsem rád, že v Příbrami zůstal," prohlásil Tobiáš. "Nebyl to souboj s nováčkem. Olomouc potvrdila, že do ligy patří. Hrálo se nahoru dolu, oba celky měly hodně šancí, my byli jsme šťastnější v závěru a povedlo se nám střídání. Domácí se možná zalekli po gólu vedení, změnili hru a my jsme zápas otočili."

To Kalvodu naštvalo, jak si jeho svěřenci počínali v obraně. "Rohový kop před rozhodujícím gólem jsme neměli dopustit, musím se podívat na video, ale myslím si, že tam měl pomoci brankář. Děláme hrubé chyby vzadu, i když tam máme zkušené hráče. Místo bránění ale fandíme. Standardní situaci v závěru prostě musíme vyhrát," kritizoval Kalvoda.

2. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 1:3 (0:0)
Branky: 58. Navrátil - 68. a 90.+4 z pen. Bednář, 90.+2 Hnaníček. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Caletka. ŽK: Vepřek - Krameš, Zápotočný. Diváci: 4826.

Olomouc: Reichl - Hála, Rajnoch, Šindelář, Vepřek - Navrátil, Houska, Plšek, Petr (79. Zahradníček) - Halenár (74. Ordoš), Vašíček (79. Chorý). Trenér: Kalvoda.

Příbram: Hruška - Sus, Hájovský, Zápotočný, Končal - Hnaníček, Krameš (63. Brandner) - Rezek (90. Tregler), Pilík, Štípek (83. J. Mareš) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.