4. října 2015 • 17:18

CELÝ SESTŘIH: Z dalšího derby jen bod. Slavia hrála s Duklou 1:1

0
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews
Zima dohnal(a) Slavii, Trpišovského díl viny. Sparta má víc herní nadstavby

Fotbalisté Slavie týden po vítězství 1:0 nad Spartou remizovali v dalším pražském derby s Duklou 1:1. Hosté vedli v duelu 9. ligového kola od páté minuty po trefě Michaela Krmenčíka, v 63. minutě srovnal Milan Škoda. Tým z Julisky tak Slavii v nejvyšší soutěži ani na devátý pokus neporazil. Červenobílí v lize pošesté za sebou neprohráli a v tabulce jsou pátí.

Trenér Slavie Uhrin musel udělat oproti vítěznému derby se Spartou tři změny v sestavě. Chyběli potrestaný Souček a zranění Štohanzl s Kenijou a především absence gruzínského tvořivého záložníka byla znát. Červenobílí vůbec nezachytili začátek zápasu a Dukla se rychle ujala vedení.

Nejprve ještě Krmenčík na hranici malého vápna netrefil míč, ale v páté minutě už otevřel skóre, když sám před Berkovcem zužitkoval přihrávku od Přikryla.

CELÝ SESTŘIH: Slavia - Dukla 1:1. Z dalšího derby má Slavia jen bod

Hosté v úvodu ovládali střed pole a Slavia nestačila zachytávat jejich kombinace. Po čtrnácti minutách hlavičkoval ve výborné pozici úplně osamocený Berger, ale domácí branku minul.

Až poté poprvé zahrozil i celek z Edenu. Škoda využil toho, že brankář Rada váhal s rozehrávkou, obral ho o míč, ale Bazal následně nedokázal přesně vystřelit. Slávisté po půlhodině přidali, zagresivnili hru a před přestávkou zatlačili soupeře před jeho vápno. V největší šanci se ve 41. minutě objevil po rohu Deli, ale hlavičkou těsně minul.

Trenér Uhrin po pauze vystřídal špatně hrajícího Bazala, jako první však znovu zahrozili hosté. Na Hanouskův nadýchaný pas z hloubi pole si naběhl pravý bek Miloševič a trefil břevno.

V 58. minutě Slavii poškodil pomezní rozhodčí, který chybně odmával ofsajd a nepustil do zakončení v tutové šanci úplně osamoceného Pitáka. Vzápětí si na centr zprava naskočil a hlavou jen těsně minul.

Nápor domácích ale pokračoval a v 63. minutě už bylo vyrovnáno. Hostující obránci po přímém kopu Hrubého vyrazili dopředu a snažili se vystavit slávisty do ofsajdu, jenže se vzadu zapomněl Hanousek, asistent hraniční situaci pustil a Škoda na zadní tyči na dlouho nohu propasíroval míč skrz Radovy nohy do sítě. Dal svůj sedmý gól v ligové sezoně.

Přes deset diváků hnalo Slavii za vítěznou brankou, ale ta už v Edenu nepadla.

Slavia Praha - Dukla Praha 1:1 (0:1)

Branky: 63. Milan Škoda - 5. Krmenčík. Rozhodčí: Královec - Moláček, Vlasjuk. ŽK: R. Hrubý - Berger. Diváci: 10.547.

Slavia: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - Bazal (46. R. Hrubý), Piták, Zmrhal, Černý (86. Diop) - Voltr (68. M. Vukadinovič) - Milan Škoda. Trenér: Uhrin ml.

Dukla: F. Rada - Miloševič, Štetina, Gorkšs, Vrzal - Marek Hanousek, Čajič (70. Daniel Tetour), Považanec - Berger (90. Jurendič), Krmenčík (75. Beauguel), Přikryl. Trenér: Kozel.

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58
4. Ml. Boleslav 30 16 9 5 63:37 57
5. Slavia 30 14 10 6 48:26 52
6. Brno 30 14 5 11 37:38 47