CELÝ SESTŘIH: Sparta dokonala rychlý obrat. Brno porazila 2:1

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Sparty otočili v 15. kole první ligy zápas s Brnem a po domácím vítězství 2:1 udrželi v polovině soutěže tříbodový odstup za vedoucí Plzní. Zbrojovka se ujala v prvním poločase vedení díky gólu Jakuba Řezníčka, domácím ale po přestávce stačily dvě minuty k obratu, o který se postaral Lukáš Juliš a David Lafata.

Sparta se musela obejít bez vykartovaného záložníka Dočkala, oproti čtvrtečnímu utkání s Tripolisem, ve kterém si zajistila postup do vyřazovací části Evropské ligy, se však do sestavy vrátili Matějovský s Jiráčkem.

Jako první zahrozilo Brno, když se ve čtvrté minutě za obranu dostal Škoda, ale sám před Bičíkem poslal míč těsně vedle. Ve 20. minutě přišly velké šance domácích, ale se střelou Jiráčka i následnou Frýdkovou dorážkou do odkryté branky si poradil brněnský brankář Melichárek.

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Brno 2:1. Domácí spasil obrat za dvě minuty

Sparta pokračovala v tlaku a sám před hostujícím gólmanem byl opět Jiráček, ale místo střely zvolil přihrávku, se kterou si obrana poradila. V těžké pozici poté neuspěl ani domácí kapitán Lafata, ke kterému Melichárek vyrazil míč po Frýdkově dalekonosné střele.

Brno nedůraznou koncovku domácích potrestalo ve 32. minutě. Keresteš prošel nikým nebráněn středem hřiště, přihrál Řezníčkovi, který obešel Bičíka a postaral se první gól Brna na Letné od května 2008. Vzápětí mohl po špatné rozehrávce Sparty přidat další, ale jeho oblouček skončil jen těsně nad.

Na hráčích Sparty byla po přestávce znát nervozita a přes pozornou obranu Brna se do vyložených šancí nedostávali. Až v 68. minutě proklopýtal mezi několika soupeři Konaté, našel Lafatu a po jeho přiťuknutí ranou k tyči vyrovnal Juliš.

O pár okamžiků později už domácí vedli a opět celou akci odstartoval Konaté. Do jeho přízemního centru se položil Lafata, který si tak připsal desátou branku v sezoně. Proti Brnu navíc letenský kapitán zaznamenal už svou sedmou branku ve čtvrtém utkání.

Brno se ale nevzdalo a v 79. minutě musel Pražany dvakrát podržet brankář Bičík. Když si ale poradil s ranou Keresteše i následnou dorážkou Škody, vyhrála Sparta i osmý domácí zápas v sezoně. Brno naopak promarnilo šanci ukončit černou sérii na Letné, kde naposledy vyhrálo v květnu 2008.

Lukáš Juliš (vlevo) slaví vyrovnávací gól s Lukášem Váchou

15. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Zbrojovka Brno 2:1 (0:1)

Branky: 68. Juliš, 70. Lafata - 32. Řezníček. Rozhodčí: Ardeleánu - Vlasjuk, Dobrovolný. ŽK: Brabec - Malík, R. Buchta, Košťál. Diváci: 5731.

Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Frýdek - Fatai (64. Konaté), Jiráček (60. Juliš), Matějovský (89. Hušbauer), Vácha, L. Krejčí - Lafata. Trenér: Ščasný.

Brno: Melichárek - Malík, P. Buchta, Košťál, Keresteš - Chrien (59. R. Buchta), Weber (74. Vávra), Zavadil, Lacko (80. Brigant), Michal Škoda - Řezníček. Trenér: Kotal.

Sparta - Brno: Hušbauer vypálil těsně nad břevno

Sparta - Brno: Melichárek chyboval, před Lafatou zasáhl Košťál

Sparta - Brno: Bičík drží Spartu – vychytal Keresteše i Škodu

Sparta - Brno: Lafata rybičkou dostal Spartu do vedení 2:1

Sparta - Brno: To je náhradník! Juliš vyrovnává na 1:1

Sparta - Brno: Velká šance Sparty, před prázdnou bránou nikdo míč netrefil