CELÝ SESTŘIH: Sparta zvládla obrat ve Zlíně. Výhru 2:1 trefil Šural

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté pražské Sparty na úvod jarní částí sezóny zvítězili na hřišti nováčka ze Zlína 2:1. Vicemiistrům se nepovedl první poločas, domácí poslal do vedení po standardní situaci stoper Tomáš Hájek. Sparta v druhém poločase zabrala a mezi 58. a 60. minutou vývoj utkání otočila na konečných 1:2. Vítězný gól hostů vstřelil Josef Šural, který na Letnou přestoupil v zimním přestupovém období.

V sestavě Sparty se z nových posil objevili obránce Zahustel a na levé straně zálohy Šural . Trenér Ščasný ve středu pole upřednostnil Marečka místo Váchy a Matějovského za Krejčího . Domácí kouč Páník zařadil na hrot útoku novou posilu Diopa.

Zlínská taktika vycházela z pozorné defenzívy doplněné rychlým přechodem do protiútoků. Mírná územní převaha Sparty ve středu pole většinou končila na nepřesné kombinaci. Jedinou výjimkou byly akce po pravé straně, které zakládal Zahustel. Po jeho průniku v 8. minutě Dočkal přestřelil. Také u zárodku další slibnější příležitosti Pražanů stál únik Zahustela, jeho centr vystihl brankář Dostál.

Zlín se po půlhodině hry osměloval k útočnější hře. Ve 34. minutě Poznar hlavou přihrál Diopovi, jenž mířil do brankáře Bičíka . Domácí brankář Dostál stačil ve 40. minutě vyrazit střelu Matějovského. Zlín udeřil těsně před přestávkou. Po rohovém kopu Koreše zůstal před brankou volný Hájek, který hlavou překonal Bičíka.

Na gól do šatny zareagovala Sparta po změně stran drtivým tlakem. Trenér Ščasný stáhl ze hry Lafatu , kterého nahradil Krejčí a na hrot útoku se posunul Šural.
První předzvěstí zvratu byla v 51. minutě po Krejčího trestném kopu hlavička Zahustela, která se odrazila od jedné tyče do druhé a následně do pole. V 58. minutě po Dočkalově centru Brabec hlavou vyrovnal a o dvě minuty později Dočkalův roh přizvedl hlavou Zahustel a volný Šural dal druhý gól Sparty.

Zlín se ještě v závěru ze šoku vzpamatoval. Vyrovnat se mu ale nepodařilo. Navíc dohrával poslední tři minuty bet vyloučeného Bartolomeua, který prohrál běžecký souboj s Krejčím a za jeho stažení dostal červenou kartu. Sparta už těsné vítězství uhájila.

Branky: 45. Hájek - 58. Brabec, 60. Šural. Rozhodčí: Královec - Slyško, Wilczek. ŽK: Hájek - Costa, Holek , Brabec, Frýdek, Mareček. ČK: 87. Bartrolomeu (Zlín). Diváci: 5646 (vyprodáno).

Zlín: Dostál - Pazdera, Jugas, Hájek, Matejov - Vukadinovič, Janíček (23. Holík), Živulič, Koreš (83. Bartolomeu) - Diop (61. Fantiš), Poznar. Trenér: Páník.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek, Costa - Mareček - Dočkal (84. Juliš), Frýdek, Matějovský (90. Vácha), Šural - Lafata (46. Krejčí). Trenér: Ščasný.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>