CELÝ SESTŘIH: Baroš dal dva góly, Boleslav porazila Baník 3:0

Autor: iSport.cz
0
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz
SESTŘIH: Vancouver - Nashville 1:4. Hronkův tým tentokrát otočit nedokázal

Fotbalisté Mladé Boleslavi zahájili jarní sezonu jasným vítězstvím. Baník Ostrava, který vedl poprvé nový trenér Vlastimil Petržela, porazila 3:0. Hrdinou zápasu se stal útočník domácích Milan Baroš, který vstřelil dva góly. Třetí přidal v závěru záložník Aleš Čermák. Boleslav si tak pojistila třetí místo v tabulce, naopak Ostrava zůstala poslední se čtyřmi body.

V sestavě Mladé Boleslavi se již objevila čerstvá posila Jánoš, jehož přestup ze Sparty byl oznámen dnes. Ve středu zálohy nahradil Radu, který na podzim nastupoval pravidelně v zahajovací jedenáctce.

Na hrotu domácího útoku pak nechyběl ostravský odchovanec a patriot Baroš, který svůj bývalý klub vůbec nešetřil. Už v úvodu předvedl hezkou individuální akci, ale hostující obrana ještě nebezpečí zažehnala.

CELÝ SESTŘIH: FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:0

Ve 14. minutě však už bývalý reprezentační kanonýr udeřil. Po autovém vhazování předvedla Mladá Boleslav hezký brejk, Chramosta utekl, přiťukl míč rozběhnutému Baroši a ten tváří v tvář brankáři Šromovi nezaváhal. Z úcty k Baníku svou branku neslavil a jen omluvně zvedl ruce.

Ostrava pod novým trenérem Petrželou hrála aktivně, snažila se kombinovat, ale na útočné třetině působil mladý tým často naivně a nedokázal se výrazněji prosadit. Domácí gólman Šeda tak byl téměř bez práce.

Mladá Boleslav - Ostrava: Chramosta v klíčové chvíli podklouzl a promarnil šanci

Mladá Boleslav se snažila využívat vysokého postavení defenzivy Baníku a pasy za obranu hledala nabíhající Chramostu a Baroše. Nebezpečné situace musel často řešit vyběhnutím gólman Šrom. Největší hrozba však přišla po zpětné přihrávce na Fleišmana, který z 25 metrů vystřelil tvrdě, ovšem vedle.

Pojistku tak domácí přidali až v úvodu druhé půle, kdy Čermák utekl po pravé straně, na malém vápně našel Baroše a ten se hlavou znovu nemýlil. Šlo o jeho pátý gól v ligové sezoně. Když pak šest minut před koncem střídal, tleskal mu vestoje celý stadion včetně fanoušků Baníků, kteří vyvolávali jeho jméno.

Ostrava už nevymyslela nic, čím by utkání alespoň zdramatizovala, naopak domácí nevyužili ještě několik nadějných útoků na navýšení skóre. Až v 87. minutě utekl Čermák a završil vítězství Boleslavi třetím gólem.

Mladá Boleslav - Ostrava: Chramosta parádní patičkou připravil gól pro Baroše, Boleslav vede 1:0

17. kolo první fotbalové ligy:

FK Mladá Boleslav - Baník Ostrava 3:0 (1:0)
Branky: 14. a 51. Baroš, 87. Čermák. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, Caletka. ŽK: Hrubý, Mondek, Kaša (všichni Ostrava). Diváci: 4604.

M. Boleslav: Šeda - Kysela, Kúdela, Polom, Fleišman - Čermák, Ščuk, Jánoš, Kalabiška (64. Přikryl) - Baroš (84. Klobása), Chramosta (76. Takács). Trenér: K. Jarolím.

Baník Ostrava: Šrom - Sukup, Kaša, Honiš (39. Matěj), Granečný - Mondek, Hrubý, Lásik, Ožvolda (82. De Azevedo), Holzer - O. Šašinka. Trenér: Petržela.

Klíčové momenty utkání:

Mladá Boleslav - Ostrava: Čermák propálil Šroma po přihrávce od Klobásy, Mladá Boleslav vede 3:0

Mladá Boleslav - Ostrava: Proti fanouškům Baníku zasahovali hasiči

Mladá Boleslav - Ostrava: Přikryl vyřídil obranu, z ostrého úhlu ale Šroma nepropálil

Mladá Boleslav - Ostrava: Fanoušci Baníku dorazili do Boleslavi v hojném počtu

Mladá Boleslav - Ostrava: První pokus mladoboleslavské posily Kalabišky skončil vedle brány

Mladá Boleslav - Ostrava: Po pěkné přihrávce Čermáka Fleišman minul

Mladá Boleslav - Ostrava: Kysela ubránil skluzem pokus Mondeka

Mladá Boleslav - Ostrava: Sólo Milana Baroše gólem neskončilo

1. Plzeň 30 23 2 5 57:25 71
2. Sparta 30 20 4 6 61:24 64
3. Liberec 30 17 7 6 51:35 58