CELÝ SESTŘIH: Řada šancí a tyč. Slavia ale v Jihlavě hrála jen 0:0

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Zvlášť v prvním poločase měli řadu šancí, přesto fotbalisté Slavie neodjíždí z Jihlavy jako vítězové. V úvodním utkání 18. kola Synot ligy pouze remizovali 0:0 a zůstávají na třetím místě. K lepšímu výsledku jim nepomohl ani návrat nejlepšího střelce Milana Škody. Domácí se naopak zásluhou nečekaného výsledku poskočili pryč ze sestupové pozice, kam spadla Olomouc

Kouč Jihlavy Michal Hipp, který dříve hrával za Slavii, se v domácí soutěžní premiéře na lavičce Vysočiny musel obejít bez v minulém kole vyloučených Krejčího s Kukolem a také zraněného brankáře Hanuše. Místo něj mezi tyčemi nastoupil bývalý gólman vršovického celku Rakovan a už v druhé minutě musel vyrazit Hušbauerovu střelu.

Do sestavy Pražanů se vrátil uzdravený kanonýr Škoda a právě on měl první velkou šanci. Ve dvanácté minutě ho na hranici vápna našel Zmrhal, ale nejlepší slávistický střelec mířil vysoko nad branku.

Po čtvrthodině mohli jít do vedení domácí. Hronek se ocitl sám před Berkovcem, ještě vrátil míč před branku, kde jej ale do sítě nedokázal propasírovat Voltr, který v Jihlavě hostuje z Edenu. Stejně se po závaru o chvíli později vedlo i Šulkovi. Na druhé straně pálil ze strany nad hostující Zmrhal.

Speciální zápas hrál také Mešanovič, který v zimě přestoupil do Slavie právě z Jihlavy. Bosenský útočník mohl po půlhodině otevřít skóre, jenže v obrovské šanci sám na malém vápně zamířil těsně vedle.

Hosté diktovali tempo hry a ve 33. minutě měli další velkou možnost, jenže Vukadinovič po Mešanovičově přihrávce přestřelil branku. Stejný hráč pak před přestávkou hlavičkoval jen do boční sítě.

Po pauze Mešanovič neproměnil další šanci, když zpoza vápna trefil pouze tyč. Jihlava zpočátku druhé půle prakticky rezignovala na hru dopředu, ale Pražané už se do tolika možností nedostávali. V závěru utkání dokonce působila Vysočina aktivněji, ale neprosadil se ani Šulek, který po přímém kopu na hranici penalty promáchl.

Rozhodčí: Paták - Moláček, Caletka. ŽK: Šulek, Kryštůfek, Nerad, Urdinov - Mikula, Bílek. Diváci: 4290.

Jihlava: Rakovan - Vaculík, Kryštůfek, Šourek, Mišůn (36. Urdinov) - Kučera, Hronek - Nerad (60. Fulnek), Šulek, Bazal (72. Dvořák) - Voltr. Trenér: Hipp.

Slavia: Berkovec - Bořil (75. Mikula), Bílek, Deli, Jablonský - Souček - Vukadinovič (46. Mihalík), Hušbauer, Zmrhal - Škoda, Mešanovič (67. Železník). Trenér: Uhrin .

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Slavii? Sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu>>