CELÝ SESTŘIH: Sparta nezaváhala. V Olomouci vyhrála 2:0

Autor: iSport.cz
0
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Šestá výhra v řadě. Fotbalisté Sparty zvládli těžký duel Synot ligy na půdě o sestup hrající Sigmy Olomouc, kterou porazili 2:0. První branku utkání vstřelil Lukáš Mareček. Středopolař Sparty se v lize trefil poprvé. Skóre uzavřel mladíček Juliš. Letenští na vedoucí Plzeň ztrácí šest bodů, mají však zápas k dobru.  Domácí Olomouci se vzdaluje záchrana v lize, po 21. kole ztrácí na předposlední Příbram 5 bodů.

Sparta i necelé tři dny po bitvě s Laziem vyběhla na Andrův stadion v totožném složení jako proti Italům s výjimkou vykartovaného Costy, místo nějž do základu naskočil Šural.

Osmadvacetibodový rozdíl na hřišti nebyl nikde vidět. Hostující náznak o úvodní tlak Sigma potlačila a po vyrovnané půlhodině si naopak sama připravila první čistou gólovou šanci. Navrátil sice ve 30. minutě pokazil finální přihrávku na neobsazeného Ordoše, ten však zachránil situaci přesným centrem na Mahmutoviče a jeho gólovou hlavičku vyboxoval Bičík zřejmě i s pomocí Váchovy ruky nad břevno. Sudí Paták však nechal zahrávat jen roh a neposoudil situaci jako penaltovou. Vácha tak unikl i červené kartě.

Sparta se prvním poločasem spíše protrápila a Lafata vpředu čekal na průnikovou příhru ke gólovému zakončení. Přišla až v nastavení a spíše po náhodné situaci: Lafata však zůstal za domácí obranu a jeho volej stejně jako Šuralovu dorážku zlikvidoval Buchta.

CELÝ SESTŘIH: Olomouc - Sparta 0:2

Otevřený boj o body si předposlední tým soutěže komplikoval vlastními chybami. Radakovič po několika sekundách druhé půle trestuhodně nechal projít Šurala, ale jeho pokus o obstřel Buchta vystihl. Hosty tak spasila až šťastná teč Marečka, který uhýbal Váchově ráně zpoza šestnáctky, ale mimoděk zadní částí stehen dal míči opačný směr, než kterým se vrhl gólman Buchta.

Ani gól se nepromítl do rozložení sil na trávníku a Sigma byla před nejvyšší domácí návštěvou sezony stále blízko bodovému zisku. Po brejku ho mohl vyrovnávací trefou zhmotnit Ordoš, jeho lobovanou ránu však Bičík vyrazil.

Olomouc v závěru vyslala do boje na hrot vytáhlé Chorého s Malcem, ale sázka na nakopávané míče byla lichá. Těsně před koncem naopak u postranní čáry vybojoval balon Krejčí a po jeho přihrávce střídající Juliš zpečetil triumf Sparty, která je tak na Hané nepokořena už 18 let.

Olomouc - 21. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Sparta Praha 0:2 (0:0)
Branky: 57. Mareček, 90. Juliš. Rozhodčí: M. Paták - Wilczek, Ratajová. ŽK: Ordoš - Frýdek. Diváci: 8019.

Olomouc: Buchta - Zahradníček, Šindelář, Radakovič, Vepřek - Plšek, Falta - P. Ševčík (88. Chorý), Ordoš, Navrátil (81. Malec) - Mahmutovič (58. Petr). Trenér: Jílek.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek, Frýdek - Vácha, Mareček - Dočkal (89. Mazuch), Šural, Krejčí (90. Konate) - Lafata (71. Juliš). Trenér: Ščasný.

Olomouc - Sparta: Bičík hokejovým semaforem vychytal Ordoše

Olomouc - Sparta: Marečkova teč pomohla Váchově střele do brány. Sparta vede 1:0

Olomouc - Sparta: Buchta skvěle vychytal Šuralovi samostatný únik

Olomouc - Sparta: Lafata byl sám před Buchtou, ten jeho volej vyrazil

Olomouc - Sparta: Mahmutovič vystřelil v dobré pozici, ale nepřesně

Olomouc - Sparta: Lafata mohl udeřit, ale hlavičkoval jen slabě doprostřed

Olomouc - Sparta: Frýdek pálil jako proti Laziu, teď ale bránu netrefil

Olomouc - Sparta: Do prázdné brány hlavičkoval Mahmutovič, Vácha vyrazil míč rukou

Olomouc - Sparta: Buchta vyběhl včas a sebral šanci Krejčímu

Olomouc - Sparta: Dočkal vypálil z dálky mimo bránu