CELÝ SESTŘIH: Teplice – Sparta 1:1. Famózně vyrovnal Potočný

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Fotbalisté Sparty remizovali ve 27. kole první ligy na hřišti Teplic 1:1 a na druhém místě tabulky znamenající účast v předkole Ligy mistrů mají náskok už jen čtyř bodů na třetí Liberec, se kterým hrají v příštím kole. Sparta vedla, když se v závěru první půle prosadil Tiémoko Konaté zřejmě z těsného ofsajdu. Teplicím nakonec vystřelil remízu čtyři minuty před koncem z přímého kopu Roman Potočný.

Sparta nutně potřebovala bodovat, aby se nedostala pod tlak v boji o druhé místo v tabulce. Jenže dlouho pokračovala v nepřesvědčivých výkonech z posledních týdnů a v útoku se těžko prosazovala. Zvláště když jí kvůli kartám chyběl kapitán Lafata.

Teplice byly chvílemi aktivnější, ale ani ony se do výraznějších šancí příliš nedostávaly. A když už Kukecův centr proletěl až na zadní tyč na Horu, tak domácí bek v dobré pozici netrefil hlavou míč ideálně.

CELÝ SESTŘIH: Teplice - Sparta 1:1. Remízu zařídil krásným gólem Potočný

V dresu Sparty byl opět aktivní Konaté, který měl i první vážnější šanci hostů, ale zblízka pálil špičkou nad. Těsně před přestávkou už se ale záložník z Pobřeží slonoviny dočkal. Krejčí se vyhnul ofsajdu a táhl brejk, jeho centr sice Juliš netrefil dobře, ale míč se za zády obránců dostal ke Konatému, který už jen doťukl míč do odkryté branky. Byl však v těsném postavení mimo hru, což sudí přehlédli.

Po deseti minutách druhé půle mohl srovnat Kukec, ale v jasné šanci po brejku napálil z hranice pokutového území jen obránce. Brankáře Bičíka pak prověřil střelou z dálky Ljevakovič a sparťanský gólman držel hosty i po střele Potočného a šanci Kodeše, kterému sebral míč z hlavy ve vyložené pozici.

Teplice - Sparta: Konaté vstřelil gól z ofsajdu, rozhodčí ho uznali

Tlak Teplic sílil, Sparta navíc přišla o zraněného Frýdka a na levého beka se musel zatáhnout Krejčí. V závěru se k přímému kopu postavil Potočný a krásnou střelou do šibenice nedal Bičíkovi šanci odvrátit vyrovnání. Navíc rozhodnout mohl Vachoušek, ale tentokráte byl Bičík úspěšnější.

Teplice - Sparta: První gól z přímáku Teplic neplatil, druhý pokus Potočný proměnil!

Zleva Roman Potočný z Teplic, Ondřej Zahustel ze Sparty a Davor Kukec z Teplic

27. kolo první fotbalové ligy:

FK Teplice - Sparta Praha 1:1 (0:1)

Branky: 86. Potočný - 45. Konaté. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Kříž. ŽK: Fillo, Ljevakovič - Konaté. Diváci: 10.732.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, Jeřábek, Krob - Ljevakovič, Kodeš (74. Táborský) - Fillo, Vachoušek, Kukec (70. Nivaldo) - Potočný. Trenér: Vavruška.

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Costa, Frýdek (66. Fatai) - Konaté (72. Jiráček), Mareček, Dočkal, Matějovský (88. Vácha), Krejčí - Juliš. Trenér: Ščasný.